CorelDRAW – już nie tylko do rysunku
Kanadyjczycy z Corela od dawna stawiają na uniwersalność swojego pakietu i “siódemka” konsekwentnie podąża tym kursem. Nazwa CorelDRAW pochodzi z czasów, kiedy pakiet służył wyłącznie do rysowania i dziś nie oddaje już stanu faktycznego. Obecność w zestawie takich programów jak Capture, Color Manager, Depth, Dream 3D, Multimedia Manager, Photo-Paint, Script Editor, Texture, Draw czy Scan oznacza, że możemy wykonywać zrzuty ekranowe, zarządzać kolorami w dokumentach, tworzyć trójwymiarowe znaki graficzne i całe sceny, korzystać z elementów multimedialnych, tworzyć i obrabiać pliki bitmapowe, dodawać własne polecenia do menu, opracowywać tekstury, tworzyć grafiki wektorowe i skanować.
W skrócie |
CorelDRAW 7 |
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM; napęd CD-ROM; Windows 95/NT; 40 – 330 MB na dysku |
Producent: Corel Corporation, Kanada, http://www.corel.com |
Dostarczył: Magit, Wrocław, tel.: (0-71) 72 94 50, fax: (0-71) 48 34 67, e-mail: [email protected], http://www.magit.com.pl |
Cena: 1999 zł Uaktualnienie: 1149 zł |
Pakiet zajmuje trzy płyty CD i poza wymienionymi programami zawiera setki zdjęć, grafik, fontów i clipartów oraz 30-dniową wersję programu CorelCAD. Pakiet można zainstalować na dysku w całości lub tak, aby zajmował jak najmniej miejsca. W tym drugim przypadku programy stale korzystają z napędu CD-ROM, zatem powinien on być możliwie szybki. Z kolei pełna instalacja dyskowa zajmuje około 330 MB, czyli pakiet “kosztuje” jednak niemało.
Powiązane treści:
Corel prezentuje nową wersję pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2018