Pozbycie się irytujących, błędnych ostrzeżeń Centrum zabezpieczeń

Dopóki aplikacja antywirusowa sama wyświetla informację o swoim prawidłowym działaniu, nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo naszego komputera. Problem tkwi w niepoprawnej komunikacji między systemowym Centrum zabezpieczeń a ochroną antywirusową. Pozbędziemy się kłopotu, usuwając systemowy folder »Repository«, który zostanie przez system Windows automatycznie wygenerowany na nowo. W folderze zapisane są metadane dla klas WMI. »Windows Management Instrumentation« umożliwia dostęp do informacji systemowych. Usunięcie folderu w trakcie działania systemu nie jest możliwe bez włożenia w to dodatkowej pracy. Windows blokuje próbę usunięcia, jednak posiadając prawa administratora, możemy obejść ten problem.
Bez błędnych ostrzeżeń Usunięcie tego folderu umożliwi systemowi Windows przywrócenie prawidłowej komunikacji z aplikacją antywirusową.
Bez błędnych ostrzeżeń Usunięcie tego folderu umożliwi systemowi Windows przywrócenie prawidłowej komunikacji z aplikacją antywirusową.
Windows XP, Vista

ZATRZYMANIE USŁUGI:

W Panelu sterowania dwukrotnie klikamy ikonę »Narzędzia administracyjne«, a następnie »Usługi«. W przypadku Visty wpisujemy w polu wyszukiwania menu Start hasło »services.msc«, po czym klikamy znaleziony plik prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie »Uruchom jako administrator«. W początkowej części listy znajdziemy wpis »Instrumentacja zarządzania Windows«. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy odnalezionego wpisu wybieramy polecenie »Zakończ«. Ostrzeżenie o zatrzymaniu działania usług, np. »Centrum zabezpieczeń« czy  »Pomoc IP«, zbywamy, klikając przycisk »Tak«.

USUNIĘCIE FOLDERU

: Otwieramy Eksplorator Windows. W przypadku Visty w menu Start wybieramy kolejno »Wszystkie programy | Akcesoria«, następne klikamy skrót Eksploratora prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy aplikację za pomocą menu kontekstowego jako administrator. Przechodzimy do folderu »C:WindowsSystem32wbem«. Na wszelki wypadek zmieniamy nazwę podfolderu »Repository« na »Repository_old«. Po skutecznym pozbyciu się ostrzeżeń o błędach możemy usunąć folder. Na zakończenie ponownie uruchamiamy komputer. Wszystkie niezbędne usługi zostaną automatycznie uruchomione. Ponadto Windows utworzy nowy folder »Repository« oraz na nowo wygeneruje jego zawartość. Centrum zabezpieczeń powinno od tego momentu prawidłowo rozpoznawać uruchomioną aplikację antywirusową.