Dzięki oferowanemu przez Windows poleceniu »at« automatycznie uruchomimy dowolną aplikację o wybranej porze. Uruchomiony w ten sposób program posiada uprawnienia systemowe. Aby narzędzie zadziałało, musimy obok nazwy aplikacji podać jeszcze dwa kolejne parametry. Są to: czas uruchomienia oraz przełącznik »/inter-active«, który umożliwia komunikację z aplikacją. Z menu Start wybieramy polecenie »Uruchom«, po czym wpisujemy:
at [hh:mm] /interactive [Nazwa programu]
Umieszczone powyżej [hh:mm] zastępujemy przez aktualnie wyświetlany w Zasobniku systemowym czas, zwiększony o minutę, po czym klikamy przycisk »OK«. Wystarczy odczekać minutę, a system operacyjny uruchomi aplikację dysponującą maksymalnymi prawami. Może to być na przykład Eksplorator Windows, który teraz otworzy wcześniej zablokowane foldery.
Opisana metoda przyda się, na przykład gdy w folderze System Volume Information zagnieździł się wirus. W celu usunięcia go musimy albo przydzielić sobie odpowiednie prawa dostępowe, albo uruchomić antywirusa z uprawnieniami systemowymi. Administratorzy również w przypadku Rejestru spotkają się z ograniczeniami. Na przykład Windows zapisuje informacje o kontach
w bazie danych SAM w kluczu »HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM«. Aby uzyskać dostęp do głębiej umieszczonych kluczy, konieczne są uprawnienia systemowe.