Do końca bieżącego roku zasięg CDMA ma objąć 98% powierzchni kraju. Dzięki temu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, opierając się wyłącznie na nakładach inwestycyjnych realizowanych przez Grupę TP, można zapewnić dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach.
Grupa TP jest gotowa podjąć rozmowy z partnerami projektu w celu ustalenia listy bibliotek, które zostaną objęte programem. Bierze również pod uwagę możliwość przyspieszenia inwestycji, by w jak najkrótszym terminie zapewnić dostęp do Internetu tym bibliotekom.
Z wstępnych analiz wynika, że około 30% bibliotek w Polsce nie ma dostępu do Internetu. Problem nie dotyczy tzw. bibliotek głównych, jednak spośród 4200 filii bibliotek ponad połowa, czyli ok. 2500 placówek nie ma dostępu do Internetu. Są to z reguły placówki położone z dala od ośrodków miejskich.
– Jesteśmy gotowi na ustalonych wspólnie zasadach, wyposażyć biblioteki w niezbędne urządzenia do dostępu do Internetu stacjonarnego lub w technologii CDMA oraz zapewnić wszystkim bibliotekom biorącym udział w programie bezpłatny dostęp do szerokopasmowego Internetu – deklaruje Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej.