Czas na e-uczelnię

– Informatyzacja uczelni to dalece bardziej złożony problem, niż informatyzacja na przykład średniego przedsiębiorstwa. I to nie ze względu na większą skalę obciążeń finansowych, ale bardziej zróżnicowane potrzeby. Dowodem niech będzie fakt, iż żadna uczelnia w Polsce nie odniosła w tej dziedzinie tak spektakularnego sukcesu, aby wskazać jednoznaczną drogę innym – tłumaczy Wojciech Ziółkowski, przewodniczący konferencyjnego Komitetu Organizacyjnego, na co dzień dyrektor Centrum Usług Informatycznych PG. – Uczelnia to niezwykle rozbudowany organizm: dydaktyka, administracja, e-learning, e-biblioteka… Technologie rozwijają się bardzo szybko, oprogramowanie użytkowe buduje się znacznie wolniej. Właściwie co pięć lat powinniśmy wymieniać funkcjonujące systemy – dodaje.
Konferencja stanie się okazją do spotkania specjalistów i praktyków z zakresu zarządzania informatyką
Konferencja stanie się okazją do spotkania specjalistów i praktyków z zakresu zarządzania informatyką

Konferencja stanie się okazją do spotkania specjalistów i praktyków z zakresu zarządzania informatyką. Przybędą m.in. fachowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, uniwersytetów: Śląskiego, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Adama Mickiewicza w Poznaniu, z politechnik: Łódzkiej, Radomskiej, Koszalińskiej i wielu innych. Prześledzą perspektywy i przedyskutują koncepcje rozwoju e-uczelni. Omówią więc działanie e-dziekanatu, funkcjonowanie e-biblioteki oraz systemy zdalnego nauczania: e-learning i e-teaching. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi metod, narzędzi i systemów informatycznych. Będzie czas na przegląd najnowszych technologii w kontekście możliwości ich zastosowania w środowisku akademickim.

Co istotne: wnioski płynące ze spotkania zostaną wykorzystane w pracach Komisji ds. Infrastruktury Informacyjnej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Tą drogą trafią do środowiska akademickiego w całej Polsce. Konferencja wpisuje się w tematykę cyklicznej, odbywającej się już po raz siódmy, Krajowej Konferencji Technologie Informacyjne organizowanej przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Organizatorami konferencji “Perspektywy rozwoju e-uczelni w kontekście globalnej informatyzacji” są Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Akademia Medyczna w Gdańsku.

Program konferencji: http://www.e-uczelnia.gda.pl/?ns=program Więcej informacji: www.e-uczelnia.gda.pl