Ustalenie oddzielnego języka systemu operacyjnego dla każdego konta użytkownika

W systemie Vista Ultimate możemy ustalić indywidualny język interfejsu dla każdego konta użytkownika.
Vista Ultimate potrafi każdemu użytkownikowi przypisać odrębny język systemu.
Vista Ultimate potrafi każdemu użytkownikowi przypisać odrębny język systemu.

Zmiana języka wyświetlania:

W tym celu logujemy się na interesującym nas koncie użytkownika i wybieramy polecenie »Start | Panel sterowania«. Po kliknięciu pozycji »Zegar, język i region« otwieramy okno »Opcje regionalne i językowe«. W klasycznym widoku Panelu sterowania dostaniemy się do okna poprzez dwukrotne kliknięcie ikony »Opcje regionalne i językowe«.

Teraz przechodzimy do zakładki »Klawiatury i języki«. W dolnej sekcji o nazwie »Język wyświetlania« ustalimy w polu wyboru »Wybierz język wyświetlania« język interfejsu dla konta użytkownika. Zmianę języka potwierdzamy, klikając przycisk »OK«. Aktywacja pożądanego języka wiąże się z jednokrotnym wylogowaniem użytkownika z systemu, po czym wystarczy się normalnie zalogować. Windows otworzy okno dialogowe, w którym możemy procedurę wylogowania wykonać bezpośrednio, korzystając ze specjalnego przycisku. Zmiana języka wyświetlania dotyczy jedynie wybranego konta użytkownika.

Dodawanie języków:

Niektórych języków, na przykład szwedzkiego, nie znajdziemy w rozwijalnym menu »Opcje regionalne i językowe«. Możemy jednak doinstalować dodatkowe języki. Warunkiem jest wykorzystanie konta z prawami administratora. W »Panelu sterowania« klikamy »Zabezpieczenia«, a następnie »Centrum zabezpieczeń« bądź – w klasycznym widoku – dwukrotnie klikamy ikonę »Centrum zabezpieczeń«.

W nowym oknie wybieramy »Windows Update«, po czym klikamy odnośnik »Wyświetl dostępne aktualizacje«. Na stronie zostaną wyświetlone wszystkie dostępne aktualizacje, z podziałem na różne sekcje, m.in. »Windows Vista«, »Windows Ulti-mate Extras« oraz »Windows Vista Ultimate Language Packs«. W ostatniej wymienionej sekcji znajdziemy pakiety językowe. Po zaznaczeniu interesującego nas pakietu klikamy przycisk »Zainstaluj«. A po zatwierdzeniu postanowień licencyjnych klikamy przycisk »Zakończ«. Windows pobierze wybraną paczkę językową, a następnie język zostanie zainstalowany. Po zainstalowaniu języka wybierzemy pożądany język systemu w sposób opisany wcześniej.

Usunięcie zainstalowanych języków:

Gdy w późniejszym czasie zdecydujemy się na usunięcie zainstalowanego języka, klikamy w oknie »Opcje regionalne i językowe« przycisk »Zainstaluj/odinstaluj języki«. Wówczas również niezbędne będzie konto użytkownika z uprawnieniami administratora. W nowym oknie możemy zdecydować, czy chcemy język zainstalować, czy odinstalować. Klikamy »Usuń języki«. Zostanie wyświetlone okno z listą zainstalowanych języków. Wystarczy zaznaczyć pole obok nazwy niechcianego języka i usunąć go.

Więcej:bezcatnews