Urządzenia będą mogły odtwarzać muzykę przez 25 dni (tak, tak dni!) po jednym naładowaniu, przy włączonych funkcjach 3G, WiFi oraz WiMAX. Tymczasem wideo w rozdzielczości Full HD można oglądać przez 10 godzin – naprawdę przecieramy oczy ze zdumienia. Kalifornijski producent zapewnia również “desktopowe” wrażenia przy korzystaniu z Internetu.
Zdecydowanie siłą i główną zaletą platformy Tegra jest jej multiprocesorowa architektura – procesor, procesor wideo HD oraz ultra-niskonapięciowy procesor graficzny mogą zarówno pracować oddzielnie, jak współpracować ze sobą, w zależności od obciążenia. To pozwala nie tylko zwiększyć moc obliczeniową, ale również bardzo skutecznie obniżyć pobór mocy, a co za tym idzie – wydłużyć czas pracy na baterii.
Niektóre ze wspomnianych dwunastu urządzeń można obejrzeć na targach w TaiPei. Ich producenci to między innymi – Compal (netbook CN88), ICD (tablet Ultra), Inventec (netbook Rainbow), Mobinnova (tablet Mabo oraz netbook ViewBook N910), Wistron (netbook M5) oraz Pegatron (netbook Vivid). Jak widzimy, większość z tych urządzeń to netbooki, jednak nVidia preferuje nazwę MID.
Teraz wypada mieć tylko nadzieję, że któreś z tych urządzeń rzeczywiście będzie kosztować mniej niż 100 dolarów, o których nVidia wspominała jeszcze podczas Mobile World Congress. W najbliższym czasie również “poważniejsi” producenci powinni się wziąć za produkcję urządzeń opartych na platformie Tegra.