Ma zaledwie siedem milimetrów w najwęższym miejscu i tylko 22 milimetry w najszerszym. Nowy 32-calowy monitor JVC LT-32WX50 wyświetla obraz z częstotliwością 100 Hz i kontrastem 4000:1. Ponad to, ten ważący zaledwie pięć kilogramów telewizor, wyposażony jest w dwa złącza HDMI, interfejs USB i czytnik kart SD.
Cena: ok. 11000 zł
Luksusowy system TV:
Reference 52 FULL HD + 200
Loewe ustanowiło punkt odniesienia dla systemów telewizyjnych, jakie będą pojawiać się na rynku w przyszłym roku. Model Reference charakteryzuje się nie tylko dużą przekątną mierzącą 52 cale, ale przede wszystkim bardzo bogatym wyposażeniem. Zainstalowano w nim tunery DVB-T, DVB-C oraz DVB-S, a także wyposażono w 500 GB dysk twardy służący do zapisywania nagrań oraz czytnik kart CI+, dzięki któremu można będzie korzystać z usług płatnej telewizji. Jakość obrazu to również nie tylko Full HD, ale też zgodność z formatem 24p i odświeżanie na poziomie 240 Hz. Gdyby tego było mało, to Reference może pochwalić się jeszcze złączem Ethernet oraz zmotoryzowaną podstawą obrotową.
Cena: ok. 50 000 zł
Blu-ray Soundbar:
PHILIPS HTS8160B
Elegancki i zupełnie odmienny niż inne zestawy kina Philips Soundbar HTS 8160 B, tym razem trafia na rynek wyposażony w odtwarzacz Blu-Ray, obsługując przy tym najbardziej zaawansowane standardy kodowania dźwięku przestrzennego DTS HD i Dolby TrueHD. Co ciekawsze urządzenie mimo że zgodne ze standardem 7.1, to wyposażone jest tylko w zestaw głośników zintegrowanych z amplitunerem i zewnętrzny głośnik niskotonowy.
Czytaj także:Miniaturowy desktop z Blu-rayem
Płaski ekran LED:
LG LH9500
3360 to nie cyfra oznaczająca nazwę nowego modelu telewizora firmy LG. Jest to liczba diod LED z jakich zbudowany jest panel podświetlający matrycę LCD Full HD 55-calwoego monitora LG LH9500. Nowa technologia nazywa się Local Dimming Backlight i nie tylko drastycznie redukuje zużycie energii elektrycznej, ale dzięki precyzyjnemu wyłączaniu podświetlania pikseli, ma pozwolić na osiągnięcie kontrastu na poziomie 5 000 000:1! Diodowe podświetlanie umożliwiło też zredukowanie w tym telewizorze, jego grubość do zaledwie 2,48 cm. Kryje się za tym jednak drobne oszustwo: ekran łączy się bezprzewodowo z zewnętrznym tunerem.
Cena: jeszcze nie znana
Czytaj także: Test telewizorów LCD 32 cale, 37 cali, 40-42 cale
Precyzyjny projektor. Cichy, ostry i szybki:
Samsung SP A600B
Projektor DLP Samsung SP 600 B zdobywa punkt za bardzo cichą pracę w trybie ekologicznym – zaledwie 24 dB (A) – i odtwarzanie obrazu wysokiej rozdzielczości włącznie z występującym na płytach Blu-Ray standardzie 24p. Kontrast na poziomie 3 000: 1, jasność 1000 lumenów i możliwość pracy w odległości od ekranu w przedziale 1-7,6 metra, czynią to urządzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym. Czas pracy lampy szacowany jest na 4000 godzin, czyli powinien wystarczyć do wyświetlenia ok. 2500 filmów pełnometrażowych.
Cena: 11500 z
Czytaj także: Test projektorów
Trend:
Problematyczne HD+
Darmowa telewizja wysokiej jakości finansowana z wpływów reklamowych, może być tylko nadawana przez satelitę z wykorzystaniem odpłatnej platformy HD+. Jej operator, firma Astra, ma kodować sygnał HD do nowego standardu CI+, którego jak na razie nie obsługują praktycznie żadne dostępne na rynku odbiorniki. Nowy typ kodowania, pozwala nadawcą na emitowanie np. seriali, których nie będzie można nagrywać. Na szczęście prawie wszyscy producenci mają zamiar zaktualizować sprzedane już urządzenia tak, by były zgodne z HD+.
Ekran 3D:
JVC GD 463D10
Jednym z pierwszych telewizorów LCD 3D jest urządzenie GD-463D10 firmy JVC. Ten 46-calowy ekran o rozdzielczości 1980×1080 punktów, wykorzystuję do wyświetlania obrazu trójwymiarowego technologię polaryzacyjną o nazwie XPol. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości obrazu bez przeszkadzających w oglądaniu przebarwień, który ogląda się za pomocą dołączonych do odbiornika dwóch par okularów. Sygnał audiowideo dostarczony może być przez 3 gniazda HDMI zgodne z sygnałem 24p i obsługą obrazu 3D nadawanego w standardzie Side by Side albo Line by Line.
Cena: 21000 zł
Czytaj także i oglądaj film:Kino domowe SONY w 3D
Miniprojektor:
POCKETCINEMA T20
PocketCinema T20 to idealne uzupełnienie dla każdego użytkownika notebooka. Ten miniaturowy projektor firmy waży jedynie 117 gramów i wyświetla obraz VGA wykorzystując do tego układ optyczny z podświetlaniem diodowym. Wyświetlany obraz może mieć wielkość od 6 do 50 cali, jednak bardzo niska jasność na poziomie 8 lumenów wymaga praktycznie całkowitej ciemności.
Cena: ok. 1000 zł
Czytaj także: Test projektorów
3D Nawigator:
NAVIGON 8410
Trójwymiarowy obraz, jakby przeniesiony z komputerowej gry, wyświetlany na 5 calowym ekranie Navigona 8410, ułatwia nawigację po nieznanych nam miastach. W połączeniu z modułem TV i możliwością odtwarzania plików wideo to urządzenie może stać się centrum multimedialnym nawet zabytkowego pojazdu.
Cena: ok. 2000 zł
Czytaj także:Test nawigacji z mapą Polski lub Europy
LG CHOCOLATE BL40
Nie dość, że jego ekran ma aż 4 cale, to ma on proporcje 21:9. LG CHOCOLATE BL4 jest pierwszym telefonem komórkowym, w którym pojawił się ten kinowy format ekranu. Ale tak szeroki wyświetlacz przyda się nie tylko do oglądania filmów. Dzięki rozdzielczości 800×345 podczas surfowania po Sieci użytkownik praktycznie nie będzie musiał przewijać stron w poziomie. Poza tym możliwe stanie się wyświetlanie obok siebie menu. Z parametrów technicznych warto wymienić: 5 megapikselowy aparat, A-GPS, WLAN i obsługę HSDPA.
Cena: jeszcze nie ustalona
Trend:
Netbook Reoladed
Płaskie notebooki: Intel i Microsoft są zgodni: Dzisiejsi klienci chcę już nie tylko co raz lepszej wydajności, ale też ładniejszego wyglądu w porównaniu z tym co oferują obecne netbooki. Rozwiązanie: cienkie sub-notebooki z 13,3-calowy ekranem bazujące na Windows 7. Do tego mają być tanie i przy okazji ciche, dzięki technologii chłodzenia “Laminar Airflow”.
Czytaj także: Ultracienki notebook VAIO X
Subnotebook dla oszczędnych:
MEDION AKOYA E3211
Medion Akoya E3211 to propozycja taniego i przy tym gustownego niewielkiego notebooka. Energooszczędny procesor Pentium SU2700 taktowany zegarem 1,3 GHz w połączeniu z kartą grafiki X4500M, 4 GB pamięci RAM, dyskiem 500 GB i nagrywarką DVD to naprawdę udane połączenie. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na cenę.
Cenę: 2400 zł
Czytaj także:Test notebooków
TV jako centrum sterowania:
METZ PRIMUS 55 FHDTV 200 TWIN R
W 55-calowym telewizorze firmy Metz wbudowany został system monitoringu budynku Xcomfort, pozwalający np. na sterowanie oświetleniem czy podgląd z kamer. Ten 200 megahercowy TV wyposażono również w podświetlanie LED Local Dimming, tuner HD DVB-C, nagrywarkę z 500 gigabajtowym dyskiem i dwa sloty CI+ , które mają zapewnić zgodność ze standardem HD+.
Cena: 26000 zł
Internetowy wzmacniacz:
HARMAN/KARDON AVR 760
High-endowe wzmacniacze nie zawsze muszą być wyrazem daleko idącej prostoty, jak np. regulacja głośności i np. wybór źródła dźwięku. Propozycja firmy Harman/Kardon jest tego zaprzeczeniem. Topowy model AVR 760 do zaawansowanych funkcji wzmacniacza wnosi jeszcze obsługę sieci LAN, która umożliwia dostęp do internetowych stacji radiowych i media-serwerów.
Cena: 10500 zł
Flagowy Media Center:
BUFFALO LINKSTATION PRO LS_XHL
Pojemność od 1 do1.5 TB pozwala dzięki LinkStation umieścić w domowej (i nie tylko) sieci umieścić filmy, muzykę oraz inne pliki. Wbudowane serwery FTP, UPnP, serwer druku oraz klient BitTorrenta sprawia, że LinkStation to coś znacznie więcej niż serwer multimediów. Dzięki dwurdzeniowemu procesowi ARM stacja może zapisywać pliki z szybkością 45 MB/s i odczytywać z maksymalnym transferem na poziomie 70 MB/s.
Cena: 1000 zł
Bezprzewodowe HDMI:
PHILIPS SWW1800
Aż do czterech urządzeń możemy podłączyć do bezprzewodowego interfejsu firmy Philips. Pozwala on na bezprzewodową transmisję sygnału pomiędzy np. złączem HDMI znajdującym się w telewizorze, a wykorzystującymi go urządzeniami. Wejścia wbudowane w SWW1800 to dwa porty HDMI, dzięki którym podłączymy np. odtwarzacz Blu-Ray i tuner DVB-S HD oraz dwa złącza w standardzie YUV. Transmisja odbywa się dzięki kompresji sygnału i nadawaniu go w paśmie 5 GHz.
Cena: 2500 zł
Tuner HDTV z plusem:
HUMAX ICORD HD+
Odbiór transmisji w HD oraz dostęp do Sieci to dwie główne cechy, jakimi może pochwalić się satelitarny dekoder Humax iCord HD +. Dzięki dostępowi do Internetu możliwe będzie za jego pomocą korzystanie z serwisów wideo na żądanie oraz dostęp do znajdujących się w Sieci bibliotek multimedialnych czy serwerów zgodnych z DLNA.
Cena: 3000 zł
Ratyfikacja:
WLAN-n sfinalizowane
We wrześniu w końcu został finalnie zaaprobowany standard transmisji bezprzewodowej 802.11n. Mimo, że powszechnie był on używany od ponad dwóch lat to dopiero teraz jego specyfikacja została ratyfikowana. W praktyce oznacza to, że producenci kart sieciowych czy ruterów przygotują aktualizacje firmware’u i sterowników tak by urządzenia były zgodne z dotychczasową “wstępną” specyfikacją Draft n jak i z jej finalną wersją. Pozowali to różnym urządzeniom zachować zgodność “w dół” i równocześnie być na czasie.
Lustrzanka dla początkujących:
NIKON D3000
Cyfrowa lustrzanka dla początkujących, tak można napisać o Nikonie D3000. Wbudowany tryb “Guide Mode” pyta użytkownika, jaki typ fotografii chciałby zrobić, np. portret z zamazanym tłem, i adekwatnie do wyboru użytkownika ustawia automatycznie poszczególne parametry.
Cena: 2300 zł
Czytaj także:Test lustrzanek cyfrowych
Sieciowa cyfrówka:
SAMSUNG ST1000
Samsung ST1000 to w pełni “połączona” cyfrówka. To 12-megapikselowe urządzenie może przesyłać zdjęcie przez Wi-Fi bezpośrednio na stronę WWW, wysyłać emaile czy też, korzystając z interfejsu Bluetooth, transferować fotografie do innych urządzeń. Nie zabrakło w tym aparacie również GPS-a, który służy do geotagowania zdjęć.
Cena: 1900 zł
Demon ciemności:
SONY DSC-WX1
Tego jeszcze nie było: Aparat, który widzi w ciemnościach. Dzięki sensorowi ExmoR sensor cyfrówka Sony DSC-WX1 jest prawie dwukrotnie bardziej czuła na światło niż tradycyjne kompakty. 10 megapikselowa matryca współpracuje z 5-krotym zoomem, który wspierany jest przez wbudowany układ stabilizacji obrazu. Możliwe jest także filmowanie w standardzie 720p.
Cena: 1500 zł
Trend:
Prawie jak DSLR – Zmiana w kompaktach.
Po prawie dwóch latach od premiery standardu Micro Four Thirds (MFT), pojawił się kolejny system optyki dedykowany dla cyfrówek klasy kompakt. Do nie tak dawno zaprezentowanego Olympusa EP-1 PEN, dołączy niebawem kolejny aparat MTF. Tym razem ze stajni Panasonica. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich modeli
Lumix GF1, mimo że należy do klasy cyfrówek 12-megapiskelowyuch i jest wyposażony w 3 calowy ekran to ma prawdziwie kompaktowe wymiary.
Czytaj także: Test aparatów kompaktowych
Superkamera:
PANASONIC HDC-TM350
HDC-TM350 zapisuje ujęcia wideo w jakości Full HD na bardzo dobrej jakości pamięci flash o niemałej pojemności 64 GB. Mimo, że ma małe wymiary to 12-krotny zoom optyczny w połączeniu z manualnymi nastawami parametrów oraz skutecznym mechanizmem stabilizacji obrazu pozwalają na profesjonalne nagrania.
Cena: 6300 zł
Czytaj także: Test kamer cyfrowych HD
Myszką po szybie:
PERFORMANCE MOUSE MX
Logitech zaprezentował myszkę, która działa na każdej powierzchni, nawet na szkle. Jest to możliwe dzięki uzyciu dwóch silnych laserów, które potrafią wykorzystać nawet mikroskopijne cząsteczki kurzu do zorientowania myszy.
Cena: 420 zł
Czytaj także:Gorącą relację z prezentacji myszy w Szwajcarii
Karta z DirectX11:
ATI RV870
W pierwszy chipset zgodny ze standardem DirectX 11 to ATI RV870. Ten wykonany w technologii 40 nanometrów GPU ma moc obliczeniową równą 2,1 teraflopsa i potrzebuje o połowę mniej energii niż jego poprzednik. Dla porównania warto dodać, że procesor Core 2 Duo taktowany zegarem 2,9 GHz ma moc odpowiadającą zaledwie 0,05 teraflopsów…
Cena: jeszcze nie ustalona
Diodowy monitor:
SAMSUNG XL2370 LED
Dzięki zastosowaniu podświetlania LED, monitor XL2370 wyprodukowany przez Samsunga pobiera o 40 procent mnie energii niż konwencjonalne ekrany LCD. Poza tym jak na ekran FullHD ma niewielką grubość, bo tylko 19 mm.
Cena: 1500 zł
Trend:
Więcej miejsca – Pojemniejsze dyski.
Western Digital wprowadził rodzinę dysków Scorpio Blue do portfolio urządzeń w formacie 2,5 cala. Jest tym samym pierwszym producentem, który oferuje w tej grupie dyski o pojemnościach 750 GB i 1 TB. Mimo tak dużych pojemności i wysokiego transferu danych zapotrzebowanie na energię oraz temperatura dysków są na bardzo niskim poziomie. Z kolei pierwszy 3,5-calowy dysk twardy o pojemności 2 TB oraz prędkości obrotowej 7200 obr./min. Zaprezentowała firma Hitachi. Deskstar 7K2000 potrzebuje jednak znacznie więcej prądu niż inne 2-0terrabajtowe “twardziele” dostępne na rynku.
Nettop z mocną grafiką:
MEDION AKOYA MINI E2076 D
Medion zaprezentował nowego nettopa — Akoya Mini E 2076 D zbudowana jest na platfromie Ion, będącej połączeniem procesora Intel Atom i wydajnego układu graficznego nVidii. Dlatego urządzenie nie tylko może bez problemu wyświetlać filmy HD, ale też pozwoli cieszyć się większością gier w ich wysokiej jakości. Dzięki swojej konstrukcji jest to bardzo ciche i ekonomiczne w użytkowaniu urządzenie.
Cena: 1450 zł
Wszystko w jednym:
ACER ASPIRE Z5600
Z tyłu, za 23-calowym ekranem dotykowym ukrywa się kompletny komputer. Całość nosi nazwę Aspire Z5600 i bazuje na dwurdzeniowym procesorze, karcie grafiki pozwalającej na granie nawet w bardziej wymagające tytuły. Jako, że ma być to centrum rozrywki to nie zabrakło w tym komputerze odtwarzacza Blu-Ray typu kombo, łączności Wi-Fi, 4 portów USB, złącza HDMI a nawet tunera TV. Na 2 TB dysku znajdziemy także Windows 7.
Cena: jeszcze nie ustalona
Czytaj także: Test notebooków