Facebook Chat w przeglądarce
Jeżeli używasz Chrome’a lub dodatku Prism do Firefoksa, wystarczy otworzyć ten adres w swojej przeglądarce a następnie stworzyć skrót do aplikacji Facebooka. Użytkownicy Firefoksa mogą przenieść ten skrót na pasek przeglądarki. Jeżeli korzystasz z Internet Explorera wypróbuj malutkiej aplikacji o nazwie Gabtastik, która nie tylko pokaże ci czat Facebooka dokładnie tak, jak wygląda on w przeglądarce, ale również będzie cię powiadamiał o nowych wiadomościach w zasobniku systemowym.
Inną ciekawą alternatywą jest witryna Meebo, która jest niczym innym, jak webowym komunikatorem. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz za jej pomocą zalogować się nie tylko na Facebooka, ale i na inne protokoły komunikacyjne. Informacja dla osób, które mają zablokowanego Facebooka na komputerze służbowym – Meebo działa na innej zasadzie i nie jest objęty blokadą
Facebook chat w aplikacji
ChitChat to nieoficjalny komunikator Facebooka. Dziala pod systemem Windows i wygląda podobnie, jak inne aplikacje tego typu. Obsługuje rozmowy w kartach i powiadomienia w zasobniku systemowym. Aplikacja nie jest jeszcze ukończona i może wciąż zawierać błędy.
Jeśli to cię odstrasza, sprawdź Digsby’ego. To multikomunikator, który obsługuje nie tylko Facebooka, ale i Twiterra, Gmaila czy LinkedIna, a także wiele więcej. Co więcej, twórcy aplikacji Digsby przewidzieli, że niektórzy prowadzą więcej niż jedno konto na Facebooku. Ostatnią ciekawostką na temat Digsby’ego jest to, że jeśli inny Facebookowicz również z niego korzysta, to możecie między sobą porozmawiać nie tylko tekstowo, ale również za pomocą wideo rozmów.
Jeżeli używasz Mac OS-a, warto sprawdzić multikomunikator Adium. Zresztą, na pewno go już znasz, możesz po prostu nie wiedzieć, że jest wtyczka również do Facebooka. Inną propozycją może być Pidgin, który jest multikomunikatorem działającym zarówno na Maku, jak i Windowsie czy Linuksie. Co prawda program nie obsługuje bezpośrednio Facebooka, ale na szczęście istnieje nieoficjalne rozszerzenie.