Dr Adrian Kosowski ma 22 lata. Pierwszą pracę magisterską obronił w wieku 18 lat, zaś doktorat (uhonorowany Nagrodą Premiera RP) w wieku lat 20. W 2005 roku przyjął z rąk Prezydenta RP tytuł Najlepszego Studenta w konkursie Primus Inter Pares. Wkrótce ukończy swój trzeci kierunek studiów: fizykę na Uniwersytecie Gdańskim. Do jego zainteresowań naukowych należy poszukiwanie wydajnych algorytmów i rozwiązań dla zagadnień teorii grafów. Ma na swoim koncie zwycięstwo w międzynarodowych mistrzostwach świata w programowaniu 24-godzinnym w Budapeszcie (2006) – w ramach 3-osobowego zespołu. Jest autorem i współautorem 60 recenzowanych publikacji, a także współpracownikiem kilkunastu zagranicznych czasopism; zasiadał ponadto w komitetach programowych międzynarodowych konferencji. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Algorytmów i Modelowania Systemów na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Drugi z laureatów to dr Filip Murlak (29 lat). Ukończył matematykę oraz informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W ubiegłym roku z wyróżnieniem obronił doktorat. Wyniki badań dr. F. Murlaka były prezentowane na uznanych konferencjach i publikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych. Jego studium o hierarchii Wadge’a dla deterministycznych języków drzew zostało uznane za najlepszą pracę na konferencji ICALP 2006 w Wenecji. Obecnie dr Murlak jest adiunktem w Zakładzie Logiki Stosowanej na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego
Laureatów wyłoniła Rada Nagrody, którą tworzą profesorowie: Krzysztof Apt, Paweł Idziak, Jan Madey, Zygmunt Mazur, Leszek Pacholski, Marcin Paprzycki, Andrzej Tarlecki (przewodniczący), Mirosław Truszczyński, Władysław M. Turski. Konkurs organizowany jest od 5 lat przez Fundację Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących i Polskie Towarzystwo Informatyczne, przy wsparciu firmy Sage sp. z o.o. Kandydatami mogą być pracownicy, doktoranci lub studenci szkoły wyższej lub instytucji prowadzącej badania naukowe w dziedzinie informatyki.