Prawdziwą ciekawostką jest też zintegrowany… kalibrator kolorów X-Rite! Jego czujnik umieszczony jest tuż pod klawiaturą i po nachyleniu matrycy notebook może sam odpowiednio się skonfigurować.
Kolejna nietypowa cecha to… zintegrowany tablet. Wyprodukowała go znana firma Wacom, ma wymiary 120×80 mm i naturalnie w komplecie otrzymujemy rysik. Zaraz obok dużego tabletu znajduje się zwykły touchpad znany ze wszystkich notebooków.
Konfiguracja komputera również robi wrażenie. Pod maską znajduje się mobilny Core 2 Quad Q9000. Cztery rdzenie, łącznie 6 MB cache L2 oraz taktowanie 2 GHz. To wystarczy nawet do bardzo skomplikowanych obliczeń. Układ wspomagany jest przez 4 GB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 533 MHz. W komplecie znalazł się także układ graficzny Nvidia Quadro FX 3700M. Oznacza to, że użytkownik ma do dyspozycji 128 jednostek zunifikowanych oraz aż 1 GB szybkiej, odrębnej pamięci GDDR3.
Wrażenie robią także wymiary i waga. Notebook jest potężny. Nigdy nie widziałem w notebooku grubszego ekranu, ale to wynika z faktu wyposażenia go w dwie matryce. Waga? Lepiej nie pytajcie. Jeszcze nie próbowaliśmy go ważyć, ale wynik podchodzący pod 5 kg raczej nikogo w labie nie zaskoczy. Pozostaje tylko pytanie o cenę, w stanach wynosi ona $2100. Jak będzie w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy. Obecnie głowimy się jak przepuścić go przez naszą procedurę testową, co wcale nie jest takie proste. Jak tylko nam się uda – dodamy go do rankingu.
Naszemu testerowi notebooków udało się na szybko puścić 3DMark06. Wynik Lenovo to 10010 pkt wyniku ogólnego i 2949 pkt CPU Score. Dla porównania, obecny lider rankingu Acer Aspire 8935G otrzymał 5662 pkt ogólnie i 2991 za procesor (oba notebooki mają ten sam CPU). Jakieś pytania? 🙂 Więcej na jego temat przeczytacie na stronie producenta.