Istotną zmianą w AVG 9.0 jest integracja między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą współdzielić między sobą informacje, zwiększając zdolność AVG do wykrywania i usuwania bądź blokowania najbardziej złośliwych przypadków niebezpiecznego oprogramowania, rootkitów oraz prób kradzieży tożsamości, dla których nie wydano jeszcze sygnatur.
AVG 9.0 oferuje także ulepszoną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner. Potrafi on teraz szybciej i precyzyjniej określić, czy dana strona internetowa przeprowadza ataki phishingowe. W tym celu podczas analizy strony oprogramowanie uwzględnia ponad 100 różnych oznak potencjalnego niebezpieczeństwa. Jeżeli wyniki nie dają ostatecznej odpowiedzi, wówczas LinkScanner łączy się z usługami sieciowymi, sprawdzając szereg kanałów phishingowych podłączonych do sieci badawczej AVG. Na tej podstawie określane jest ostateczne zagrożenie.
W odpowiedzi na opinie klientów czas instalacji AVG uległ skróceniu o 50 procent, a proces ochrony użytkownika jest zdecydowanie uproszczony. Ponadto wyraźnie ułatwiono wyszukiwanie i usuwanie rozwiązań zabezpieczających innych producentów, które mogłyby powodować konflikty z AVG 9.0 i zakłócać poziom ochrony.
Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już dostępna w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 PLN, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 PLN. AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października.