– To nie pierwszy przypadek rozpowszechniania groźnych programów tą drogą. Większość pirackich wersji, które znaleźć możemy w sieci jest udostępniana przez internetowych przestępców w celu rozpowszechniania malware. Tym razem Hakerzy kolejny raz wykazali się przebiegłością i sprytem. Windows 7 to naprawdę nośny temat zapewniający szerokie grono zainteresowanych. Taki sam proceder obserwowaliśmy przy udostępnieniu FF 3.5. Skala jednak była dużo mniejsza –mowi Tomasz Zamarlik z G Data.
Na dzień dzisiejszy, z nieoficjalnych źródeł wiemy, że około 80% nielegalnie udostępnianych instalek nowego systemu operacyjnego Windows 7 w sieci p2p posiada zaszyte oprogramowanie szpiegujące.
Obserwacje i raporty G Data wskazują, że przestępczość internetowa w ostatnim kwartale 2009 roku nabiera tempa. Taka sytuacja powtarza się corocznie, eksperci z G Data Software informują jednak, że w tym roku liczba zagrożeń będzie rekordowa. Zachęcają również do ochrony swoich komputerów oprogramowaniem antywirusowym, podkreślając, że należy zwracać uwagę na ich faktyczną skuteczność w walce z zagrożeniami.