Układy w architekturze Bulldozer posiadać będą dzieloną pamięć L2 i L3 cache, zaimplementowane rozszerzenie listy rozkazów SSE5, obsługę technologii podobnej do HyperThreading. Debiut platformy planowany jest na rok 2011, kiedy to na rynek trafią procesory o nazwach kodowych Zambezi (4- i 8-rdzeniowe CPU dla desktopów) oraz Interlagos (nawet do 16 rdzeni dla serwerów), wytworzone w technologii 32 nanometrów.
Architektura Bobcat z drugiej strony, jest przeznaczona dla niskonapięciowych procesorów, które mają konkurować z procesorami Intel Atom. Jeśli wierzyć słowom AMD, układy zejdą poniżej granicy 1W w poborze mocy, przy czym wydajność ma utrzymywać się na poziomie 90 procent obecnych na rynku mainstream procesorów.
Schodząc na Ziemię, zobacz nasz ranking procesorów obecnych na rynku!
Pierwszy układ w architekturze Bobcat również zadebiutuje w 2011 roku, a będzie to APU (Accelerated Processing Unit) o nazwie kodowej Ontario. W jego wyposażeniu znajdziemy dwa rdzenie CPU wykonane w technologii 32 nm oraz GPU z obsługą DirectX 11.
Przy całym zachwycie planami AMD na rok 2011, nie możemy zapomnieć, że Intel w międzyczasie już przygotowuje procesory Sandy Bridge w architekturze 22 nanometrów.