Wszystko wskazuje na to, że za ataki odpowiadają hakerzy narodowości tureckiej. Narzędzia te obejmują defacement (podmianę, zmianę wyglądu) stron internetowych, przekierowania, ataki typu DoS (denial of service), kradzież informacji, parodie stron internetowych, wirtualny udział (sit-in), wirtualny sabotaż i rozwój oprogramowania.
Ten akt haktywizmu na Facebooku to kolejny z serii złośliwych ataków na ten popularny serwis społecznościowy. AVG dostrzega możliwości, jakie do naszego życia zawodowego i osobistego wnoszą sieci społecznościowe, ale zaleca zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi w korzystaniu z nich. Jednakże firma ma pewne zalecenia dotyczące najlepszych sposobów ochrony:
- Upewnij się, że surfując po internecie jesteś bezpieczny. AVG LinkScanner to darmowe narzędzie sieciowe, które może rozpoznawać zagrożenia w czasie rzeczywistym, dzięki czemu informuje cię o tym, że dana strona lub link jest szkodliwy, zanim na niego klikniesz.
- Jeśli musisz zainstalować aplikację, aby obejrzeć plik wideo, prawdopodobnie coś jest nie w porządku. Wejdź na oficjalną stronę internetową aplikacji do odtwarzania plików wideo i stamtąd pobierz program. Nigdy nie pobieraj niczego za pośrednictwem linka.