Użytkownik może wybrać także modele z specjalnym wyświetlaczem firmy Pixel Qi, który potrafi wyłączyć podświetlanie w celu oszczędzania energii, a także przejść w tryb czarno-biały z jeszcze niższym zużyciem energii, dzięki trybowi refleksyjnemu, pracującemu przy świetle z otoczenia. Za modele z ekranem Pixel Qi będzie trzeba dopłacić 50 dolarów.
Adam ma pracować przez 16 godzin przy zwykłym korzystaniu z urządzenia z tradycyjnym ekranem LCD, natomiast wyświetlacz Pixel Q ma zapewnić nawet do 160 godzin pracy w trybie z wyłączonym podświetleniem. Materiały będzie można przechowywać na kartach pamięci microSD. Do dyspozycji pozostanie także 3-megapikselowa kamera, złącze HDMI, trzy porty USB oraz nawigacja GPS.
Notion Ink stawia również na oprogramowanie – użytkownicy będą mieli dostęp do portalu Genesis, gdzie znajdują się liczne e-booki oraz inne materiały multimedialne. Na system Android zostanie nałożony nowy interfejs użytkownika. Urządzenie będzie posiadać także preinstalowane aplikacje, w tym między innymi programy do rysowania czy zdalnego namierzania urządzenia.
Około 340 programistów z całego świata, w tym 90 głównych, amerykańskich firm, zgłosiło swoje wsparcie dla tabletu Adam. Na platformie będzie można na przykład pograć w gry, oparte na silniku Unreal Engine od Epic Games.
Adam trafi na rynek w listopadzie 2010 roku. Na wiosnę lub wakacje przyszłego roku, Notion Ink przygotowuje natomiast drugi model, najprawdopodobniej o nazwie Eve, który ma być wyposażony w trzeciej generacji platformę Tegra (jeszcze niezapowiedziana) oraz system Android 3.0.