Rozbudowana została wyszukiwarka – w zakładce “Szukaj miejsc” można łatwo przeszukać bazę ponad pół miliona miejsc użyteczności publicznej, punktów handlowo-usługowych i atrakcji turystycznych popularnie nazywanych POI (ang. points of interest). Te same punkty można również przeglądać na mapie według kategorii korzystając z zakładki “Miejsca”.
Nowe opcje pojawiły się także przy wyznaczaniu trasy. Poza wyświetlaniem informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach na trasie można również włączyć omijanie autostrad i dróg płatnych. Wyznaczoną trasę można wyeksportować do urządzenia GPS z AutoMapą. Integracja z urządzeniami nawigacyjnymi działa też w drugą stronę – funkcja “Moje mapy” w nowym Targeo daje możliwość importu zarejestrowanych śladów GPS, dzięki czemu możemy łatwo obejrzeć na mapie np. trasę swojej wycieczki rowerowej.
Aktualnie obsługiwane są pliki AutoMapa i Garmin, ale w niedalekich planach jest rozszerzenie o inne popularne formaty. Ponadto, w zakładce “Moje mapy” znajdziemy też szereg funkcji umożliwiających rysowanie na mapie oraz tworzenie kolekcji własnych obiektów z użyciem punktów, linii, obszarów czy etykiet z opisem. Utworzoną w ten sposób własną mapę można łatwo podlinkować na swojej stronie www lub Facebooku.
Zmiany na Targeo.pl widoczne są również w samych mapach. W miastach pojawiły się trójwymiarowe bryły budynków znane już wcześniej użytkownikom AutoMapy z urządzeń nawigacyjnych. Nowy, interaktywny pasek skali umożliwia wybór jednostek odległości (kilometry, mile, mile morskie), a “linijka” pozwala na szybki i wygodny pomiar odległości na mapie.