Dziś kolejne 10 dodatków. Potrafią one m.in. wyłączyć automatyczne odtwarzanie na YouTube przy jednoczesnym buforowaniu filmu. Dodają teksty piosenek do kawałków zamieszczonych na YouTube. Odłączają Facebooka, żeby ten nie śledził jakie strony przeglądamy. Ponadto rozszerzenie świetnej wyszukiwarki obrazków TinEye oraz uruchomienie płynnego przewijania w Chrome. Zainteresować was może także nowa metoda na tworzenie notatek oraz bardzo wygodne gesty myszy.
Rozszerzenia do przeglądarek
Opera 11
- 10 najlepszych rozszerzeń do Opery 11 – część 1
- 10 najlepszych rozszerzeń do Opery 11 – część 2
- 10 najlepszych rozszerzeń do Opery 11 – część 3
Google Chrome
- 10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 1
- 10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 2
- 10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 3
- 10 najlepszych rozszerzeń do Google Chrome – część 4
Mozilla Firefox
- 10 najlepszych rozszerzeń do Mozilla Firefox – część 1
- 10 najlepszych rozszerzeń do Mozilla Firefox – część 2
- 10 najlepszych rozszerzeń do Mozilla Firefox – część 3
- 10 najlepszych rozszerzeń do Mozilla Firefox – część 4
- 5 najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Firefox 4.0
- 10 najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Firefox 4.0
Stop Autoplay for YouTube (zatrzymanie automatycznego odtwarzania)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/lgdfnbpkmkkdhgidgcpdkgpdlfjcgnnh Otwierasz kilka filmów na YouTube i chcesz obejrzeć wszystkie po kolei? Masz problem, bowiem wszystkie otwierane linki zaczynają odtwarzać się automatycznie. Dlatego musisz przejść przez wszystkie zakładki i kliknąć pauza. Tak, to jest irytujące. Z takiego założenia wyszedł twórca rozszerzenia Stop Autoplay for YouTube. Dzięki niemu wszystkie otwarte filmy są zatrzymane, ale co bardzo ważne – zaczynają się buforować. Jak dla mnie dodatek z kategorii “must have”.
Facebook Disconnect (zwiększenie prywatności)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/ejpepffjfmamnambagiibghpglaidiec Drogi czytelniku. Jeżeli masz konto na Facebooku, to Mark Zuckerberg wie, że przeglądasz Pudelka. Facebook śledzi strony, które odwiedzasz i może z tymi danymi zrobić co mu się podoba. Jeżeli nie chcesz być śledzonym na każdej stronie, gdzie obecny jest Facebook zainstaluj rozszerzenie Facebook Disconnect. Od tego momentu wizyty na Pudelku będą jedynie twoją słodką tajemnicą.
TinEye Reverse Image Search (ciekawa wyszukiwarka obrazków)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/haebnnbpedcbhciplfhjjkbafijpncjl Świetna wyszukiwarka obrazków, która działa na nieco innej zasadzie niż Google. Odnajdujesz fajne zdjęcie i chcesz je mieć w lepszej jakości. Po zainstalowaniu tego dodatku wystarczy kliknąć na owej fotografii i wybrać Search Image on TinEye. Wyszukiwarka działa świetnie. Z obrazka o rozdzielczości 75×75 pikseli znalazłem fotografię w Full HD.
SmoothScroll (płynne przewijanie)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/cccpiddacjljmfbbgeimpelpndgpoknn Google Chrome nie potrafi płynnie przewijać stron internetowych. Scrollowanie kółkiem myszy, lub strzałkami klawiatury powoduje, że strona “przeskakuje” o kilkanaście pikseli w górę lub w dół. W erze przewijania kinetycznego, wszechobecnych animacji i innych bajerów jest to nie do pomyślenia. Właśnie dlatego SmoothScroll jest fajny, gdyż włącza płynne przewijanie nie powodując zauważalnego spowalniania przeglądarki.
Smooth Gestures (gesty myszy)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/lfkgmnnajiljnolcgolmmgnecgldgeld Jak się okazuje gesty myszy także mogą być “smooth”. Niezupełnie wiem, co autor rozszerzenia miał na myśli. Abstrahując od tego, udało mu się stworzyć jeden z lepszych dodatków służący do obsługi gestów myszy. Wszystkie gesty zostały dokładnie opisane i rozrysowane. Wystarczy wejść w opcje rozszerzenia.
Download Helper (wspomaganie pobierania plików)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/mfjkgbjaikamkkojmakjclmkianficch Używasz zewnętrznych akceleratorów/menadżerów pobierania plików? Czy jednym z nich jest FlashGet, FlashGet Mini, Thunder, Mini Thunder, QQ Whirlwind, eMule, Orbit, Internet Download Manager lub Free Download Manager? Jeżeli tak, warto zainteresować się opisywanym rozszerzeniem. Usprawnia ono współpracę między przeglądarką i zewnętrzną aplikacją. Ponadto zostało stworzone przez samo Google.
Chrome Toolbox (zestaw przydatnych narzędzi)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/fjccknnhdnkbanjilpjddjhmkghmachn Rozbudowane rozszerzenie stworzone przez Google, które dodaje do przeglądarki Chrome mnóstwo dodatkowych funkcji. Możesz m.in. definiować dowolne skróty dostępne z podręcznego menu. Ponadto można zmieniać rozmiar obrazków, ustawiać je jako tapetę, przeciągać wideo na stronach (do osobnego okna), zmieniać domyślne zachowanie otwartych kart, a także wyciszyć wszystkie zakładki (idealne na irytujące reklamy). To tylko niektóre z dostępnych opcji.
Extensions Button (szybki dostęp do rozszerzeń)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/gbacmcchkmlgbbnkjbdgepkegjblhaog Do Chrome jest mnóstwo ciekawych dodatków. Osobiście korzystam z bardzo wielu rozszerzeń, gdyż te wcale nie spowalniają pracy przeglądarki. Czasami muszę zajrzeć do opcji danego rozszerzenia klikając ikonę klucza, potem Narzędzia i Rozszerzenia. Nie jest to zbyt wygodne. Extensions Button to po prostu przycisk, który przenosi nas wprost do rozszerzeń.
YouTube Music Video Lyrics (teksty piosenek na YouTube)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/hbegdicajmjmehcembhmpijdfdofobbh Wchodzisz na YouTube i odnajdujesz swój ulubiony kawałek. Chcesz zajrzeć w tekst, więc wrzucasz nazwę zespołu i tytuł w Google dodając na końcu “lyrics”. Jak się okazuje, ten proces można uprościć. Wystarczy zainstalować YouTube Music Video Lyrics. Rozszerzenie automatycznie wyszukuje tekst aktualnie oglądanego kawałka.
Note Anywhere (bardzo wygodne tworzenie notatek)
pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/bohahkiiknkelflnjjlipnaeapefmjbh Sposobów na tworzenie notatek jest wiele. Jednym z ciekawszych jest rozszerzenie Note Anywhere, które umożliwia tworzenie krótkich tekstów na dowolnych stronach internetowych – dosłownie. Gdy wrócimy na tą stronę, naszym oczom ukaże się notatka, dokładnie w tym miejscu, w którym ją zostawiliśmy.