Gdy nie cieszy bluzka lub trzecia ta sama książka…
Nietrafiony prezent może okazać się atrakcyjny dla innych osób. Nie ma więc sensu chowanie go w szafie czy wyrzucanie. Można oczywiście spróbować wymienić otrzymaną rzecz w sklepie na coś innego, ale dobrym rozwiązaniem jest wystawienie jej na charytatywnej aukcji internetowej.
–
Osoby, które nie są zadowolone z gwiazdkowych podarunków zachęcamy do przekazywania ich na aukcje WOŚP i tym samym wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce pieniędzy.
Każda złotówka jest cenna, nie wyrzucajmy więc niechcianych prezentów, one mogą przynieść radość i pomoc innym – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.
W tym roku orkiestra zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.
Przekazanie prezentu na aukcję charytatywną w tak szczytnym celu na pewno nie zostanie źle odebrane przez jego ofiarodawcę.
–
Serwis aukcyjny WOŚP będzie “grał” do 14 lutego, jest więc jeszcze sporo czasu na wystawienie własnych aukcji, np. z przedmiotami, które okazały się dla nas niezbyt trafnymi świątecznymi prezentami
– mówi Marcin Jabłoński z PayU S.A., firmy, która czuwa nad bezpieczeństwem finansowym aukcji WOŚP.
–
Do zbiórki pieniędzy dla WOŚP można przyłączyć się również kupując dowolny przedmiot od innego użytkownika
i zachęcając do tego typu działań znajomych, np. na Facebooku – dodaje.
Gadżety od znanych i lubianych
Na
oficjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP
można znaleźć także ciekawe przedmioty ofiarowane przez znane osoby. Jednym z przykładów może być choćby moneta upamiętniającą udział polskich sportowców w XX Zimowych Igrzyskach Olimpijskich
w Turynie, przekazana przez Adama Małysza. Unikatowe przedmioty do wylicytowania znajdą również miłośnicy muzyki, np. fani zespołu Enej, a także osoby zainteresowane marynarką wojenną.
Aukcje charytatywne może wystawić zarówno każda osoba, jak i firma. W szczególny sposób zachęca do tego Allegro w specjalnie przygotowanym
oraz
.