Dane analizowano globalnie oraz z podziałem na regiony, aby pokazać najciekawsze różnice w zakresie preferencji użycia:
– Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od regionu, zgadzali się (oraz zdecydowanie zgadzali się), że noszenie wielu urządzeń mobilnych, które odpowiadają różnym potrzebom w ciągu dnia, jest dla nich kłopotliwe.
– Respondenci obu płci uznali, że urządzenie z funkcją pisania odręcznego mogłoby ułatwić im życie. 64,6% ankietowanych przestałoby nosić ze sobą zwykłe długopisy i notatniki, gdyby mogli w podobny sposób pisać na swoim urządzeniu mobilnym.
– Ogółem 75,7% respondentów wyraziło zainteresowanie możliwością odręcznego wprowadzania nadających się do publikacji notatek bezpośrednio na zdjęciach, mapach, dokumentach i stronach internetowych wyświetlanych na smartfonach. Odsetek zainteresowanych był szczególnie wysoki w Azji (84,3%), co może świadczyć o tym, że dla konsumentów posługujących się językami azjatyckimi możliwość odręcznego pisania na smartfonie byłaby wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na specyficzny charakter systemu zapisu tych języków.
Ankieterzy pytali również respondentów o przewidywane przez nich sposoby zastosowania urządzenia obsługującego cyfrowe pióro. Z odpowiedzi wynika, że możliwość pisania, rysowania oraz udostępniania notatek bezpośrednio ze smartfona zwiększyłaby wydajność pracy i ogólną produktywność użytkowników, a także zachęcałaby ich do bardziej kreatywnego działania. Często pojawiały się też opinie, że tego typu smartfon byłby jeszcze bardziej pomocny w organizowaniu czasu oraz tworzeniu list zakupów czy zadań do wykonania. Oto niektóre i propozycje konsumentów dotyczące innych czynności, które chcieliby wykonywać za pomocą takiego urządzenia:
– “Wprowadzenie funkcji pisma odręcznego rozwiązuje problem obsługi klawiatury QWERTY oraz touchpada, a przy tym sprawia, że udostępniane treści stają się ciekawsze i bardziej spersonalizowane”.
– “Można wykonać szkic koncepcji czy pomysłu technicznego, a potem przekazać go innym bezpośrednio ze smartfona”.
– “Podczas spotkań można po prostu robić notatki na smartfonie, a potem wydrukować je i przekazać pracownikom. To duże ułatwienie”.
– “Szybkie zapisywanie notatek i przypomnień to niezwykle przydatna funkcja. To wygodniejsze niż używanie klawiatury – pisząc na niej, praktycznie zawsze robię błędy”.
– “Podczas podróży służbowych mógłbym wysyłać własne rysunki moim dzieciom”.
A wy, wolelibyście ręcznie wpisywać (no właśnie, co?) za pomocą cyfrowego rysika na przykład na Galaxy Note, obsługiwać fizyczną klawiaturę QWERTY w Desire Z czy ekranową klawiaturę w iPhone’ie?