Kierowcy to społeczność, która może bardzo dużo zyskać na współpracy i wymianie informacji. Wie o tym każdy, kto korzystał z CB radia. Ale CB radio powstało ponad 60 lat przed iPhone’em — tłumaczy Leszek Giza, prezes spółki
Wykorzystując nowe technologie, proponujemy kierowcom zintegrowane narzędzie do komunikacji na drodze. Navatar to nawigacja, informacja o korkach, społecznościowa baza cen paliw, a przede wszystkim – rozmowy użytkowników.
Mobilne CB radio, za pomocą specjalnego “nicka”, umożliwia komunikowanie się z użytkownikami znajdującymi się w naszej okolicy i na tej samej trasie. Zasięg radia wybieramy w ustawieniach aplikacji. Niezależnie czy jest to 5 km, czy cała Polska, dźwięk przysyłany za pomocą pakietów danych jest zawsze najwyższej jakości. W odróżnieniu od radia, rozmowy w eterze Navatara są dostępne co najmniej przez godzinę. Dlatego decyzję o wyborze trasy można podjąć, odsłuchując informacje od kierowców, jeszcze przed wyjściem z domu. Do dyspozycji kierowców pozostaje także użytkownik “Navatar_traffic”. Jego zadaniem jest monitorowanie sytuacji na ulicach największych miast Polski oraz zasilanie użytkowników w bieżące informacje kontekstowo, tzn. jedynie w okolicy zaistniałego zdarzenia.
Całkowicie darmowa jest głosowa nawigacja GPS. W płatnym pakiecie, którego koszt to mniej niż 9 zł miesięcznie w opcji rocznej, użytkownicy mają dostęp do rozmów głosowych oraz narzędzia analizującego koszty tankowania. –
Dzięki temu, że sercem nawigacji są darmowe mapy, możemy zaproponować użytkownikom nawigację GPS całkowicie za darmo. Nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu standardowego CB radia i anteny możemy policzyć, że pakiet Premium w perspektywie kilku lat jest bardziej korzystny — tłumaczy Leszek Giza.
Navatar został stworzony od zera przez polskich informatyków. Wersję beta, która dostępna była od czerwca tego roku, pobrało ponad 25 tysięcy osób. Na podstawie ich zgłoszeń i sugestii powstała wersja produkcyjna, która dostępna jest od 15 grudnia w AppStore. W chwili premiery, pod adresem navatar.pl, ruszył także nowy portal aplikacji, za pomocą którego użytkownicy mogą skorzystać z szeregu dodatkowych funkcjonalności. Z kolei na pierwszy kwartał 2012 r. planowany jest start pełnej wersji aplikacji na smartfony z systemem Android.