GG w najnowszej odsłonie ma być proste w obsłudze, przejrzyste, przyjazne dla użytkownika i przede wszystkim umożliwiać takie dopasowanie, jakiego oczekuje w danej chwili internauta – to jeden z głównych celów, jakie postawiono sobie tworząc GG. Projektując program, wzięto pod uwagę także zmiany wyglądu komunikatora – z pewnością przypadnie on do gustu zarówno zwolennikom starszych wersji aplikacji, jak i nowszych, pozwalających na dowolne urozmaicanie.
To największy obecnie projekt tego rodzaju w polskim Internecie — mówi o tworzeniu nowej platformy komunikacyjnej Tomasz Jażdżyński, szef GG, który przejął stery firmy rok temu. –
Bezpośrednio nad nowym oprogramowaniem pracuje około stu osób.
To dużo, bo komunikacja w nowoczesnym wydaniu i przy dzisiejszych możliwościach Internetu to coś więcej, niż sama rozmowa.
Nasze codzienne relacje nie ograniczają się tylko do wiadomości tekstowych.
Ale więcej o tym, co szykowaliśmy od roku, powiemy w najbliższych tygodniach.
Z GG korzysta ok. 6 milionów użytkowników miesięcznie i jest to niezmiennie najpopularniejszy w Polsce program do internetowych pogawędek, pomimo dynamicznego rozwoju serwisów społecznościowych oferujących elementy czatu. Kultowe statusy dostępności GG, jak np. “dostępny”, “zaraz wracam” stały się nieodłącznym atrybutem społeczności internetowej, nie mniej niż opisy tekstowe. GG umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, pozwala na wysyłanie plików. W nowej wersji pojawią się kolejne przydatne możliwości. Co ważne, zostaną one wprowadzone z poszanowaniem preferencji użytkownika.