W panelu rejestracyjnym znajdziemy wszystkie polskie miejscowości, posegregowane według gmin oraz wszystkie stolice europejskie. Dzięki temu do serwisu może przystąpić zarówno mieszkaniec małej wioski, jak i Polak mieszkający w którejś z europejskich metropolii.
Wyróżnikiem witryny jest także funkcjonalność. – Zależało nam na tym, by nie komplikować nadmiernie profilu użytkownika. Poza opcjami pozwalającymi realizować ideę portalu, czyli tworzyć obraz ulubionych miejsc i kreować własny wizerunek, zaproponowaliśmy tylko te, które są najczęściej wykorzystywane przez uczestników społeczności internetowych, czyli poster (przestrzeń dyskusji), wysyłanie wiadomości oraz komentarze do wpisów i zdjęć – mówi Marcin Trydeński, współtwórca Stadjestem.pl.
W serwisie można zakładać indywidualne galerie i tworzyć opisy miejsc, wymieniać się publicznymi i prywatnymi wiadomościami, komentować wpisy i zdjęcia znajomych oraz oczywiście wyszukiwać interesujące nas osoby. W zakładce “Moje kontakty”, poza standardową grupą znajomych, znajdziemy również grupę “Krajanie”. – Krajanie to wszyscy Ci użytkownicy portalu, którzy spełniają jednocześnie dwa kryteria – pochodzą z tej samej miejscowości i mieszkają obecnie w tej samej okolicy, co my. Dzięki temu każdy użytkownik logując się do serwisu automatycznie widzi osoby ze swoich rodzinnych stron i może od razu skontaktować się z nimi – wyjaśnia Marcin Trydeński.
– Mamy nadzieję, że nasza propozycja pozwoli nie tylko w nowoczesny i przyjazny sposób promować ideę małych ojczyzn, ale będzie też źródłem dobrej zabawy związanej z wszystkimi ważnymi dla nas miejscami i osobami, które je tworzą, a które z różnych powodów chcemy bliżej poznać – podsumowuje Łukasz Tabin.
Wydawcy portalu Stadjestem.pl planują do końca roku uruchomić jego anglojęzyczną wersję.