1. Nie, odwołali mój lot!
Zanim zmienisz swoją rezerwację, zapoznaj się z informacją o lotach. FlightStats.com [http://www.flightstats.com] dostarcza świeże dane o lotach i spóźnieniach, warunki pogodowe i kontakt do linii lotniczych. Wszystko może pójść łatwiej w okienku, jeśli sam zaproponujesz alternatywny, bardziej wygodny dla ciebie lot.
2. Gdzie się podział mój bagaż?
Jest już późno, a ty jesteś ostatnią osobą przy taśmie z bagażami, która właśnie zatrzymuje się bez twojej walizki. Nie martw się, drogi Watsonie! Po zgłoszeniu sprawy u obsługi lotniska zostań swoim własnym detektywem i śledź swój zaginiony bagaż na stronie linii lotniczej, na Mylostbag.com [http://www.mylostbag.com/en/index.php] albo SITA WorldTracer [http://www.worldtracer.aero/cgi-bin/filerequest.exe?tran=].
3. Nie mam gdzie przenocować!
Potrzebna zmiana planów zakwaterowania albo porada na temat danego miejsca? TripAdvisor [http://www.tripadvisor.com/] sugeruje hotele, aktywności i restauracje oceniane przez innych podróżników. Zarezerwuj pokój w TripAdvisor albo odwiedź Booking.com
[http://www.booking.com/], który pomaga znaleźć hotel w dobrej cenie. Okazja Dnia pozwala zaoszczędzić pieniądze, kiedy potrzebujesz pokoju natychmiast.
4. Taksówka!
Boisz się, że ktoś oszuka cię w obcym mieście, albo przewiezie dookoła podejrzanymi zaułkami? TaxiFareFinder [http://www.taxifarefinder.com/] pokaże ci stawki za taksówkę w ponad dwustu miejscach na świecie. Oprócz ceny, pokaże także sugerowaną trasę.
5. Halo, czy ktoś widział mój paszport?
Kiedy zgubisz paszport, zdarzy się problem z wizą, albo potrzebujesz pilnej pomocy zagranicą, skontaktuj się z polską ambasadą. Miej zawsze pod ręką stronę Bookmark EmbassyWorld [http://www.embassy-worldwide.com/], która zawiera kontakty do wszystkich placówek dyplomatycznych na świecie. Strona jest łatwa w nawigacji, a jej wyszukiwarka pozwoli ci łatwo odszukać najbliższą placówkę.
6. Boli!
Nigdy nie wiesz, kiedy przytrafi się jakieś zadraśnięcie albo coś poważniejszego. Jeśli potrzebny ci w podróży szybki kontakt do informacji o pierwszej pomocy, może się to okazać kwestią życia lub śmierci. Wypróbuj BBC Health [http://www.bbc.co.uk/health/treatments/first_aid/] i St John Ambulance [http://www.sja.org.uk/sja/first-aid-advice.aspx]. Jeśli jesteś poważnie chory, nie trać czasu i idź do lekarza.
7. Pomocy, zgubiłem się!
Szukanie swojej drogi w obcym miejscu może być frustrujące. Na szczęście takie mapy jak Bing Maps [http://www.bing.com/maps/] mogą pokazać kierunki i mapy bezpośrednio w twoim telefonie. Sprawdź także porady Pierwszej Grupy Szybkiego Reagowania[http://www.1srg.org/Contributed-Materials/WhatToDoIfLost.htm], by dowiedzieć się, co zrobić, gdy się zgubisz. Zapisz stronę, by mieć do niej dostęp później, poza zasięgiem telefonii komórkowej.
8. Ne ponimaju!
Denerwuje cię, że nie rozumiesz tubylców, lub zastanawiasz się, czy to rozsądne wybrać pierwsze lepsze danie z karty? Słownik otwarty w mobilnej przeglądarce pozwala uniknąć stresujących sytuacji w podróży. Google Translate [http://translate.google.com/] wspiera 58 języków, w tym polski, i automatycznie wykrywa język wpisanego tekstu przed tłumaczeniem.
9. Kiedy zanosi się na deszcz
Niewiele rzeczy potrafi tak zniszczyć wyjazd jak marna pogoda. Bądź na bieżąco z pogodą na stronach przedstawiających szczegółowe prognozy temperatury, wiatru, wilgotności i temperatury wody. Skorzystaj z Accuweather [http://www.accuweather.com] i Gismeteo [http://www.gismeteo.com/], by najlepiej dobrać dni do wycieczek i plażowania.
10. Naprawdę tak tanio?
Kursy walut zmieniają się każdego dnia, więc nie polegaj tylko na zapamiętanym przed wyjeździe przeliczniku. Przed sięgnięciem po portfel sprawdź najbardziej aktualne kursy. Przelicznik walutowy Yahoo! [http://finance.yahoo.com/currency-converter/] pokaże aktualne przelicznik większości walut na złotówki.