Podobny postęp ZTE obserwujemy na polskim rynku. Większa liczba premier różnego rodzaju urządzeń w 2011 i 2012 roku – m.in. ZTE Blade, tablet V9, Light Tab 2 czy ZTE KIS, wskazuje na rosnącą rozpoznawalność marki i zainteresowanie wśród użytkowników. Obecnie każdy z operatorów ma w swojej ofercie urządzenia ZTE, a blisko połowa rynku modemów bezprzewodowych należy do tej firmy.
ZTE w ciągu ośmiu lat ma zamiar stać się znaczącym konkurentem dla Apple i Samsunga.
“Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości na rynku telefonów pozostanie tylko 5-8 graczy, a udziały pierwszej trójki będą utrzymywały się na poziomie 80% przy łącznym dochodzie rzędu 50%. W obliczu podobnych prognoz albo postaramy się wejść na szczyt albo jesteśmy skazani na porażkę.” — mówi Lv Qianhao, szef zespołu odpowiedzialnego za planowanie strategiczne w segmencie telefonów komórkowych ZTE.
Aby zwiększyć swoje szanse na utrzymanie się w grze, ZTE zamierza kierować na kluczowe rynki Azji, Europy oraz Ameryki Północnej więcej smartfonów ze średniej i wysokiej półki. Po sukcesie niskobudżetowych smartfonów Blade, nowa seria Skate przed nastaniem czerwca sprzedała się w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Tymczasem to najbardziej zaawansowana technologicznie seria Grand, która wystartowała w maju, wydaje się mieć kapitalne znaczenie dla realizacji strategii marki. Duże nadzieje wiązane są z modelem Grand X, dostępnym w Azji i Europie od III kwartału tego roku.
Poza powiększaniem oferty smartfonów, ZTE inwestuje w projekty badawczo-rozwojowe oraz promocję skupiając się na pozyskiwaniu nowych partnerów i zwiększaniu satysfakcji klienta.