Wprowadzenie nowej funkcji jest efektem współpracy NaviExpert z tank24, portalem paliwowo-społecznościowym dla kierowców (http://tank24.org). Dane dotyczące cen paliw pochodzą z informacji pozyskiwanych od użytkowników serwisu tank24.org oraz z transakcji kupna paliwa.
Dzięki prostemu i funkcjonalnemu rozwiązaniu kierowcy mogą na bieżąco orientować się w cenach paliw – nawet na nieznanym terenie. Aby sprawdzić cenę benzyny, ON lub LPG, wystarczy w aplikacji wybrać odpowiedni rodzaj paliwa. System sprawdza aktualne dane i wyświetla listę najbliższych stacji benzynowych, na których preferowany przez nas rodzaj paliwa jest dostępny wraz z jego ceną. Miejsca, w których ceny są najniższe, w aplikacji są oznaczone symbolem grosza. Dodatkowo, po kliknięciu ikony wybranej stacji (tzw. POI), możemy sprawdzić ceny innych dostępnych na niej paliw, a także oferowane na stacji usługi. Serwis tank24.org umożliwia zgłaszanie poprawek w przypadku, gdy podana cena różni się od rzeczywistej ceny benzyny na stacji.
W dzisiejszych czasach i przy obecnych kosztach eksploatacji samochodów nawet niewielka oszczędność w skali dnia czy tygodnia może oznaczać wielką różnicę finansową w skali roku. Mamy nadzieję, że dzięki nowej funkcji NaviExpert, nasi użytkownicy jeszcze efektywniej będą oszczędzać pieniądze i czas, który straciliby łowiąc okazje na własną rękę — komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert.
Porównywarka cen paliw to kolejne udogodnienie w nawigacji NaviExpert, które pomaga kierowcom w redukowaniu kosztów jazdy. NaviExpert to przede wszystkim doskonałe narzędzie do omijania korków, które słynie z inteligentnego wyznaczania tras. W nawigacji istnieje również możliwość wybrania trasy ECO oraz szacowania poziomu zużycia paliwa na podstawie danych wprowadzonych przez kierowcę do aplikacji.
Jak wynika z naszych danych, najwyższe ceny benzyny są w województwie zachodniopomorskim. Za każdy rodzaj paliwa – diesel, 95, 98, LPG – zapłacimy tam najwięcej. Ropę i benzynę bezołowiową 95 najtaniej zatankujemy w województwie lubelskim, 98 w świętokrzyskim, a gaz w podkarpackim i podlaskim — tłumaczy Dariusz Wata z tank24. I dodaje –
Warto pamiętać, że średnie ceny paliw różnią się nie tylko w obrębie województw, ale także w różnych punktach dystrybucji. Nawet na stacjach tych samych koncernów można zaobserwować różnicę kilkunastu groszy na litrze. Tank24.org i NaviExpert umożliwiają sprawdzanie tych różnic na bieżąco.