Dla ułatwienia robienia zdjęć z różnych nietypowych pozycji aparat wyposażono w uchylny ekran regulowany w zakresie od 1 do 135 stopni. Ekran na przekątną 3 cale i rozdzielczości 920 tys. pikseli.
BenQ GH800 jest pierwszym aparatem BenQ z wyposażonym elektroniczny wizjer, a nie tylko w ekran do ustalania fotografowanego kadru. W wizjerze prezentowane są najważniejsze informacje o parametrach zdjęcia – oczywiście nieco mniej niż na ekranie. Przełączanie ekran-wizjer (EVF – Electronic View Finder) odbywa się przyciskiem umiejscowionym nad ekranem, obok wizjera. EVF zużywa znacznie mniej energii niż ekran.
Dla osób z artystycznym zacięciem GH800 został wyposażony w ponad 20 predefiniowanych planów tematycznych pozwalających na wykonywanie oryginalnych, wystylizowanych zdjęć. Po ustawieniu pokrętła trybów fotografowania na SCN (Scena) wybór funkcji wspomagają widoczne a ekranie zdjęcia.
- MagiQ Zastosowanie filtru MagiQ daje zwiększenie intensywności barw zdjęcia poprzez podwyższony kontrast i nasycenie.
- Mirroring Ciekawe rezultaty otrzymuje się dzięki zastosowaniu efektu lustra (odbicie w poziomie), dzięki któremu fotografowane obiekty zyskują swoje odbicie jakby stały na brzegu tafli wody.
- Panorama – efekt zdjęcia panoramicznego uzyskuje się poprzez automatyczny proces (aparat wskazuje autorowi kolejne kroki) łączący serię zdjęć w jedno obejmujące 120, 180 lub 360 stopni. Sztuczny horyzont ułatwia prawidłoweprowadzenie aparatu przy kolejnych zdjęciach składowych panoramy
- Lomo – efekt zdjęcia wykonywanego jakby przez słaby obiektyw – w centralnej części jasnego i ostrego, na zewnątrz rozmywającego się i ginącego w mroku winietowania. Efekt może zostać zrealizowany w pełnym kolorze, jako zdjęcie czarno-białe, w sepii lub zieleni. Nazwa pochodzi o radzieckiego aparatu ŁOMO z początku lat 70 ubiegłego stulecia
- Fisheye – klasyczny efekt “rybiego oka” czyli obiektywu o bardzo krótkiej ogniskowej
- Toy efekt przesunięcia planu zmieniający postrzeganie fotografowanych obiektów w taki sposób jakby były miniaturkami, a nie rzeczywistymi przedmiotami.
Matryca CMOS ma zapewniać nie tylko uzyskanie dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych – czułość do ISO 12800, ale i dużą szybkość działania, pozwalającą na wykonywanie zdjęć szybko poruszających się obiektów. Jest to przydatne szczególnie przy fotografii sportowej czy tworzeniu dokumentacji z imprezy. Ciągłe fotografowanie może być realizowane na kilka sposobów:
- High-Speed Brust – po naciśnięcie i przytrzymaniu spustu migawki aparat wykonuje serię pięciu zdjęć o pełnej rozdzielczości 18 Mpix.
- Pre-shooting – naciśnięcie spustu migawki do połowy i przytrzymanie go w tej pozycji powoduje wykonanie serii pięciu zdjęć poprzedzających bezpośrednio moment pełnego naciśnięcia spustu – nie przegapimy wówczas niespodziewanego początku akcji – np. startu do sprintu
- Speedy Burst 60 – pozwala zrobić serię 25 zdjęć o rozdzielczości 2M z szybkością 60 fps (klatek/sekundę)
- Speedy Burst 120 – pozwala zrobić serię 50 zdjęć o rozdzielczości VGA z 120 fps
- Multi-Shoot 16 – po naciśnięcie i przytrzymaniu spustu migawki aparat wykonuje 16 ujęć 30 fps, a następnie łączy je w jedno zdjęcie składające się z 4×4 kadrów.
BenQ GH800 dostępny będzie w Polsce od marca 2013 roku. Cena cenie detaliczna:
1 199 zł (z VAT)
. Gwarancja: 24 miesiące door-to-door.