“Cieszymy się, że już od kilku lat Microsoft utożsamiany jest z miejscem pracy, które daje ogromne możliwości rozwoju i w którym panuje atmosfera zaufania i współpracy” — powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.
“Tytuł Najlepszego Pracodawcy 2013 pokazuje, jak wysoko oceniają nas nasi pracownicy. To najlepsza motywacja do tego, by nieustannie pracować nad rozwojem Microsoft także jako świetnego miejsca pracy” — dodaje Binkofski.
W tegorocznej, piątej edycji Great Place to Work przebadano 50 firm w Polsce, zatrudniających łącznie ponad 57 tys. pracowników. Wyniki konkursu ogłoszono podczas uroczystej Gali, która odbyła się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyróżniono 16 firm w trzech kategoriach: firm zatrudniających do 50 osób, do 500 osób i ponad 500 osób. Do grona najlepszych trafiły te, które zdobyły największą liczbę punktów w łącznej ocenie dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust Index© oraz audytu kultury organizacyjnej i praktyk HR (Culture Audit).
“Wszystkie wyróżnione organizacje stanowią elitę wśród polskich pracodawców i mają swój znaczący udział w kształtowaniu polskiego rynku pracy. Zgodnie z modelem Great Place to Work, pod każdą szerokością geograficzną filarem sukcesu laureatów konkursu na najlepsze miejsca pracy niezmiennie pozostaje wzajemne zaufanie w firmie. Microsoft z pewnością może się nim poszczycić. Znajdując się od kilku lat w czołówce badania udowadnia, jak bardzo dba o tworzenie najlepszego miejsca pracy dla zatrudnionych” — mówi Marzena Winczo-Gasik, Marzena Winczo-Gasik, Menedżer ds. Komunikacji, Great Place to Work Institute Polska.
Badanie Great Place To Work ma ponad dwudziestoletnią historię i jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie, które obecnie jest realizowane w 45 krajach. Corocznie uczestniczy w nim ok. 5,500 przedsiębiorstw na całym świecie, zatrudniających ogółem ponad 10 milionów pracowników.