Procesor Exynos 5 Octa to ośmiordzeniowa jednostka, ale wyposażona w cztery wydajne rdzenie Cortex-A15 z taktowaniem 1,6 lub 1,8 GHz oraz cztery energooszczędne, 1,2-gigahercowe rdzenie Cortex-A7 w architekturze ARM big.LITTLE. Snapdragon 600 natomiast opiera się na czterech wydajnych rdzeniach Krait (architektura podobna do Cortex-A15) z taktowaniem 1,9 GHz.
W benchmarku Antutu Galaxy S 4 w wersji z 1,6-gigahercowym Exynosem uzyskał 28018 punktów, podczas gdy model GT-I9505 ze Snapdragonem zdobył 23607 punktów. Różnica nader wyraźna, a przecież na rynku dostępna będzie także wersja S 4 z jeszcze szybszym, 1,8-gigahercowym Exynosem.
Niestety, mamy też złe wieści. Ten ultraszybki model Galaxy S 4 z ośmiordzeniowym Exynosem taktowanym zegarem 1,8 GHz oraz łącznością LTE będzie dostępny wyłącznie w Korei Południowej. Międzynarodowa wersja S 4 z Exynosem (ta, która trafi również do Polski) posiada taktowanie 1,6 GHz oraz nie oferuje łączności LTE. Ta będzie dostępna w Polsce w wariancie z procesorem Qualcomma.
Zapowiada się, że koreański Galaxy S 4 będzie najszybszym smartfonem na naszej planecie.