Zespół odpowiedzialny za to dokonanie, postanowił pójść za ciosem. Tak właśnie powstała firma Aqueti, której celem jest skomercjalizowanie podobnego projektu.
Scott McCain, jeden z założycieli firmy ujawnia pierwsze szczegóły dotyczące prototypu o nazwie Aware2. Ten aparat, który wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 300 milionów pikseli, nie wykorzystuje tysięcy zdjęć panoram, składanych potem w jedno. Aware2 radzi sobie z taką rozdzielczością jednym strzałem, umożliwiając tym samym uchwycenie panoram, wcześniej niemożliwych do wykonania – na przykład ze względu na wiele ruchomych elementów (np ludzi).
Cały sekret tkwi w… 160 indywidualnych mikroaparatach, wyposażonych w 14-megapikselowe matryce, co oznacza tyle, że każde wciśnięcie spustu migawki w Aware2 generuje fotografie o łącznym rozmiarze 2,24 gigapiksela. Następnie zdjęcia składane są razem i nieco zmniejszane: docelowo fotki mają mieć rozdzielczość 1 gigapixela i rozmiary 55’000 x 18’000 px. Zdjęcia wykonane prototypem, które możecie obejrzeć poniżej są nieco mniejsze. Twórcy nadal pracują nad ostrzeniem i ekspozycją zdjęć w Aware2, jednak odgrażają się, że obecna jakość zdjęć wykonywanych ich aparatem nie odbiega od tej, którą legitymują się najpopularniejsze lustrzanki.