Nie jest tak drogie, oferuje porównywalną przepustowość, możliwość ładowania urządzeń mobilnych i większość akcesoriów i peryferii jest zgodne właśnie z tym standardem — stwierdził przedstawiciel Acera.
Złącze Thunderbolt zostało zaprezentowane przez Intela w 2011 roku. Pierwszymi urządzeniami, które posiadały to rozwiązanie, to Macbooki firmy Apple. Thunerbolt oferuje przesyłanie danych z wydajnością 10 megabitów na sekundę, czyli dwukrotnie szybciej od USB 3.0. W przeciwieństwie do USB 3.0, nie oferuje jednak zgodności wstecznej z urządzeniami pracującymi w standardzie USB 2.0.
Intel twierdzi, że coraz więcej producentów decyduje się na złącze Thunderbolt –
Jest już ponad tuzin nowych platform na rynku z procesorami Intel Core czwartej generacji i Thunderboltem, w tym od Lenovo, Della, Asusa i innych. Pojawi się ich w bieżącym roku więcej. Będą to jednak głównie komputery z wysokiej, a nie ekonomicznej półki i tak pozostanie przez najbliższe kilka lat — twierdzi przedstawiciel Intela.
Wkrótce na rynku mają się pojawić komputery ze złączami Thunderbolt 2 oraz USB 3.0 “SuperSpeed”. Pierwsze ze złącz ma oferować transfer 20 gigabitów na sekundę, drugie 10 gigabitów na sekundę.