Jeszcze nie tak dawno najbardziej high-endowe smartfony oferowały rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, którą niektórzy uważali za niezbyt potrzebne dobrodziejstwo na tak małych powierzchniach, jak 4-4,5″. Ekrany jednak błyskawicznie zaczęły rosnąć i dziś rozdzielczość 720p mają smartfony ze średniej półki, natomiast te najlepsze już dawno oferują pełne HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Pierwszy taki ekran także wprowadziło na rynek LG.
Dziś jednak liderem jest HTC One, który dzięki rozdzielczości 1080p wyświetlanej na 4,7-calowym ekranie oferuje gęstość pikseli na poziomie 468 ppi. Koreańczycy mają jednak zamiar dość szybko zdetronizować swojego rywala z Tajwanu.
LG Display skonstruowało wyświetlacz LCD z 5,5-calowym panelem AH-IPS o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, co przekłada się na gęstość 538 ppi (czyli o 70ppi większej, niż w HTC One). Dzięki takiej rozdzielczości, smartfony mają wyświetlać “wideo o jakości Blu-ray”, a użytkownik będzie mógł przeglądać normalne witryny internetowe bez zniekształceń w taki sam sposób, jakby to robił na komputerze. Ekrany Full HD w dzisiejszych telefonach pozwalają na obejrzenie około 3/4 witryny wyświetlanej na PC.
Ponadto najnowsze osiągnięcie Koreańczyków to najcieńszy i najwęższy panel na świecie – mierzy 1,21 mm grubości i posiada 1,2-milimetrową ramkę.
Data premiery pierwszych urządzeń z nowym wyświetlaczem nie została ujawniona.