Technologia Intel Pro Wireless Display (Intel Pro WiDi) ma odmienić sale konferencyjne i sprawić, że kable przestaną być potrzebne podczas prezentacji. Zapewni większą wygodę dla użytkowników biznesowych, dzięki elastycznemu sterowaniu prezentacjami i zabezpieczeniom prywatności. Z kolei działy IT docenią możliwość zarządzania kanałami transmisji bezprzewodowej, by ograniczyć ryzyko przeciążenia sieci i naruszenia zabezpieczeń, a także zdalnej aktualizacji i zarządzania adapterami. Intel Wireless Docking, czyli wirtualna stacja dokująca, pozwala użytkownikom na błyskawiczne łączenie się z siecią i rozpoczynanie pracy zaraz po podejściu do biurka. Ta technologia bezprzewodowa z łatwym zarządzaniem, oparta na rozwiązaniu Intel Wireless Gigabit, umożliwia urządzeniom automatyczne łączenie się z monitorami, klawiaturami, myszami i akcesoriami USB, eliminując konieczność stosowania tradycyjnych stacji dokujących.
Wraz z procesorami Intel Core piątej generacji nadchodzą nowe formy urządzeń, takie jak 2 w 1, Ultrabooki, ultrasmukłe laptopy i komputery mini PC. Pozwalają one na nawet dwukrotnie dłuższą pracę na akumulatorze i zapewniają ponad dwukrotnie wyższą wydajność, jednocześnie są nawet trzykrotnie cieńsze i o połowę lżejsze od laptopów, które pojawiły się na rynku zaledwie cztery lata temu.
Procesory Intel Core vPro piątej generacji dla użytkowników biznesowych umożliwiają tworzenie ciekawych urządzeń i pozwalają zwiększyć efektywność miejsca pracy. Jednocześnie zapewniają dość wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń i zarządzania na poziomie sprzętowym. Rozwiązanie Intel Identity Protection upraszcza uwierzytelnianie i zarządzanie uprawnieniami dostępu, zaś
dyski Intel Solid-State Drive Pro 2500 Series oferują wbudowane funkcje szyfrowania danych. Z kolei Intel Active Management Technology pozwala działom IT zdalnie zarządzać sprzętem w sieciach przewodowych i bezprzewodowych, nawet jeśli system ulegnie awarii albo urządzenie zostanie wyłączone.
Urządzenia, które widzą jak człowiek
Urządzeniom z procesorami piątej generacji coraz częściej towarzyszyć będą kamery 3D w technologii Intel RealSense, wyposażone w najlepszy w swojej klasie czujnik głębi obrazu oraz kolorową matrycę o rozdzielczości 1080p. Urządzenie umożliwiają wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwalają odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewniają większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwiają bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwalają skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.