Strix R9 Fury wyposażono w nową technologię chłodzenia ASUS DirectCU III. Wykorzystuje ona dwa przewody cieplne o średnicy 10 mm, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym. Karta w trakcie gry jest o 30 proc. chłodniejsza niż model referencyjny, jak twierdzi Asus.
Trzy wentylatory z nową konstrukcją zapewniać mają duży przepływ powietrza i statyczne ciśnienie nad radiatorem – są o 105 proc. skuteczniejsze, niż wentylatory z ostrzami w tradycyjnym kształcie, według zapewnień Asusa. Do tego działają rzekomo trzykrotnie ciszej, niż te w kartach referencyjnych, co czyniłoby z DirectCU III najcichsze i najchłodniejsze, dostępne obecnie na rynku, rozwiązanie dla kart graficznych.
W nowym modelu nie zabrakło technologii 0dB, która zatrzymuje wentylatory podczas lżejszych sesji gier, niwelując całkowicie hałas.
Technologia Asus Auto-Extreme to pierwszy w branży, w pełni zautomatyzowany proces produkcji, który eliminuje ryzyko błędu ludzkiego. Zminimalizowane zostają wszelkie wahania, możliwość gromadzenia się kurzu i utleniania metalu. Tylna część karty posiada całkowicie gładki obwód drukowany, co zwiększa komfort osób składających komputery i możliwości podkręcania poprzez zastosowanie kondensatorów POSCAP. Nowy proces produkcyjny jest przyjazny dla środowiska. Nie wykorzystuje się w nim drażniących chemikaliów, a zużycie energii zostało zredukowane o 50 proc.
W Strix R9 Fury zastosowano komponenty Super Alloy Power II. Podnoszą one wydajność, redukują straty energii, zmniejszają hałas przy wysokim obciążeniu i obniżają dynamikę temperatury, co przekłada się na niesamowitą jakość i niezawodność. Karta wykorzystuje 12-fazowy system zasilania, podczas gdy modele referencyjne stosują zasilanie 8-fazowe.
Nowy typ pamięci RAM High Bandwidth Memory (HBM) z ultra szerokimi szynami komunikacyjnymi o niskim poborze mocy oznacza wysokie osiągi i wydajność energetyczną. Wzmocniona płytka oferuje dobrą ochronę procesora graficznego, zapobiegając wyginaniu obwodu drukowanego.
GPU Tweak II ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów. Do karty dołączona jest roczna licencja na XSplit Gamecaster premium (o wartości 99 dolarów amerykańskich), aplikację umożliwiającą graczom łatwe strumieniowanie i nagrywanie rozgrywek.
Karta graficzna Strix R9 Fury będzie dostępne w Polsce ostatnim tygodniu lipca br. Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł.