Aby czytelnik mógł wyobrazić sobie, jak działa cyberprzestępca, Jacoby pomógł Lagercrantzowi wniknąć w umysł profesjonalnego hakera w celu lepszego zrozumienia stosowanych technik. Poza tym, ekspert szczegółowo wyjaśnił różne sposoby zdalnego dostępu do systemu komputerowego oraz kluczowe koncepcje, takie jak trojany, wirusy, luki w zabezpieczeniach itp.
“David chciał włączyć do książki scenariusze, które są niezwykle trudne do zrealizowania i jeszcze trudniejsze do wyrażenia i ożywienia na papierze. Omówiliśmy wspólnie różne sytuacje i dodaliśmy wiarygodności fabule, uzyskując kilka niezwykle ekscytujących scen włamań hakerskich” – powiedział David Jacoby, starszy badacz bezpieczeństwa w Globalnym Zespole ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab.
Więcej informacji o szczegółach współpracy eksperta z Kaspersky Lab z autorem powieści znajduje się w poście “Jak niespodziewanie stałem się Lisbeth Salander” opublikowanym na oficjalnym blogu Kaspersky Lab: https://plblog.kaspersky.com/hakowanie-ksiazki-jak-niespodziewanie-stalem-sie-lisbeth-salander/3486/.
Trylogia Millennium została pierwotnie napisana przez szwedzkiego autora Stiega Larssona i składa się z następujących książek: “Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, “Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz “Zamek z piasku, który runął”.