- Flickr Gallery – stworzony przez Dana Coultera (naprawiony w wersji 1.5.3)
- Appointments – stworzony przez WPMU Dev (naprawiony w wersji 2.2.2)
- RegistrationMagic – Custom Registration Forms – stworzony przez CMSHelpLive (naprawiony w wersji 3.7.9.3)
Aby się ustrzec przed włamaniem, zainstalujcie najnowsze wersje wtyczek, które już zostały zaktualizowane przez ich twórców. Radzimy też wyłączyć możliwość wykonywania skryptów PHP na serwerze w folderach /fc-includes/ oraz /uploads/. Na serwerach z zainstalowanym Apachem możemy to zrobić tworząc w tych folderach plik .htaccess z kodem następującej treści:
<Files *.php> deny from all </Files>
Najlepiej jednak domyślnie zablokować możliwość wykonywania plików we wszystkich folderach i przyznać go tylko tam, gdzie jest to konieczne. Można również pomyśleć o ograniczeniu możliwości dokonywania zmian w skryptach WordPressa za pomocą praw plików systemu operacyjnego.
Pamiętajcie też o cyklicznym aktualizowaniu zainstalowanych wtyczek oraz samego WordPressa. Warto też co jakiś czas przeglądać logi serwera. Nieaktualizowane serwisy, działające na popularnych skryptach, są częstym celem cyberprzestępców. Włamanie nie musi być widoczne na pierwszy rzut oka, gdyż taki przejęty portal-zombie jest wykorzystywany przez długi czas na przykład do rozsyłania spamu. | CHIP