Zatem co się dokładnie stało? Jeśli spojrzymy na pobór mocy przy różnych zadaniach, dojdziemy do wniosku, że Titan się po prostu nudzi. Prawdopodobnie program do obliczania monero nie umie w pełni wykorzystać możliwości Titana. Podejrzewamy, że program CryptoNight używa jedynie rdzeni CUDA, w ogóle nie pracując na nowym układzie Tensor, które mają łączną moc obliczeniową 110 teraflpsów.
Warto pamiętać, że karty graficzne nie są projektowane do obliczania kryptowalut tylko do wykonywania konkretnych zadań. Często zmiennoprzecinkowych. Natomiast obliczenia związane z kryptowalutami opierają się na liczbach całkowitych. Z tego powodu specjalistyczne układy ASIC przeznaczone tylko do wykonywania określonych operacji związane z kryptowalutami zawsze będą bardziej wydajne.
Z drugiej strony inwestycja w kartę graficzną dobrej klasy jest bardziej bezpieczna. Nie wiadomo jak długo potrwa moda na kryptowaluty i czy w pewnym momencie rynek się nie załamie. W takim wypadku lepiej mieć sprzęt, który można będzie odsprzedać na rynku wtórnym. Układów ASIC nie da się przeprogramować. To cena za lepszą wydajność i na pierwszy rzut oka lepszą opłacalność w porównaniu z topowymi kartami graficznymi i innymi układami. | CHIP