Co ciekawe producent zamierza sprzedawać te gogle także w wariancie pozbawionym stacji bazowych. Dzięki temu osoby, które mają starszy headset będą mogły zakupić nowy model taniej niż w przypadku całego kompletu. Niestety cena nie została jeszcze określona. HTC Vive Pro ma zadebiutować jeszcze w tym kwartale.
Drugą nowością jest Vive Wireless Adapter, czyli adapter, który podłączymy do obu modeli headsetów. Gadżet pozwoli na bezprzewodową rozgrywkę. Za wysoką jakość przesyłu obrazu ma odpowiadać technologia WiGig od Intela obsługująca pasmo 60 Hz. Cenę urządzenia poznamy zapewne tuż przed premierą, która została zapowiedziana na trzeci kwartał tego roku.
Ostatnią nowością zaprezentowaną na CES jest aktualizacja oprogramowania dla gogli. Viveport nie będzie już tylko tradycyjnym katalogiem do przeglądania aplikacji, ale trójwymiarowym doświadczeniem, które pozwoli w ciekawszy sposób poznawać nowe aplikacje. Zwiększono także katalog filmów w aplikacji Vive Video dzięki integracji z zawartością Vimeo.
HTC Vive trafiło na rynek 5 kwietnia 2016 roku. Według najnowszych statystyk Steama z gogli tajwańskiego producenta korzysta 0,11% graczy – dokładnie tyle ile z Oculus Rifta (sprawdź aktualne ceny). Być może nowa, doskonalsza wersja pozwoli wyprzedzić konkurencję. | CHIP