Nawiązanie współpracy z Biblioteką Sopocką jest dla nas fantastycznym wydarzeniem twierdzi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. Tym większy jest to sukces, że możemy realizować wiele działań wraz z firmą Legimi, oferując szerokie możliwości e-czytelnicze mieszkańcom Sopotu. Dodatkowym entuzjazmem napawa nas fakt, że dotrzemy również do nowych użytkowników, w tym osób starszych, dla których czytnik może okazać się przyjaznym i bezpiecznym dla wzroku urządzeniem, pozwalającym na długie lektury nawet w trudnych warunkach oświetlenia.
Cieszymy się, że zagraniczni partnerzy, tacy jak PocketBook, włączają się w budowanie polskiego ekosystemu wypożyczeń bibliotecznych deklaruje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. Uwzględniamy w nim zarówno potrzeby czytelników, dając dostęp do nowości i bestsellerów, ale również samych bibliotek i wydawców. Wielu czytelników chce korzystać z ebooków na dedykowanych czytnikach, a PocketBook jest jednym z kluczowych partnerów dla Legimi w tym obszarze.
Dyrekcja Biblioteki Sopockiej, zachęcona dużą popularnością elektronicznych form czytania przygotowała szereg wydarzeń promujących modele PocketBook i ofertę Legimi.
Co roku organizujemy około tysiąca wydarzeń o różnej skali i tematyce. Bierze w nich udział ponad 25 tysięcy osób, a wiele z nich jest żywo zainteresowana nowymi formami czytelnictwa wyjaśnia Roman Wojciechowski, dyrektor Biblioteki. Spotkania klubów dyskusyjnych, czytanie książek najmłodszym, czy spotkania autorskie to doskonała okazja, aby popularyzować e-czytanie. Jednak najbardziej cieszy nas chęć naszych czytelników do uczestniczenia w kursie korzystania z czytników. Dzięki firmom PocketBook i Legimi teraz mamy nie tylko o czym, ale i z czym prowadzić takie spotkania.
A co wy sądzicie o podobnej współpracy? Czy w przyszłości zamiast karty bibliotecznej będziemy mieli po prostu własny czytnik z indywidualnym kodem identyfikacyjnym? I czy e-booki kiedykolwiek zastąpią ostatecznie tradycyjną książkę?