Niemniej wielu pasjonatów nie ufa zapewnieniom producentów i chcą sami sprawdzić faktyczne możliwości danego układu. Grupa użytkowników, pasjonatów moddingu, działających na forum Win-Raid udowodniła, że Intel wprowadza użytkowników w błąd twierdząc, że Coffee Lake’a nie da się uruchomić na płycie głównej z chipsetem 100/200. Niestety, aby Intel Core ósmej generacji zadziałał na starszych płytach głównych wymagane są działania wykraczające poza standardowe czynności konserwacyjne wykonywane przez przeciętnego użytkownika komputera.
Modderzy dodali mikrokod procesora Coffee Lake, odpowiedni sterownik UEFI GOP oraz dodatkowo zmodyfikowali BIOS płyty głównej, ale uzyskany efekt nagrodził wysiłek. Udało się uruchomić procesor Coffee Lake na starszych płytach głównych i całość działała stabilnie. Niemniej Intel nie wprowadził w błąd użytkowników informując o wyższych wymaganiach energetycznych sześciordzeniowych wersji Coffee Lake.
Modderzy w swoich działaniach wykorzystali czterordzeniowy układ Intel Core i3-8100. Choć jest to Coffee Lake, to jednak nie jest to sześciordzeniowy model. W opublikowanym na rzeczonym forum przewodniku instruującym jak wykonać stosowne modyfikacje autorzy wpisu zastrzegają, że nie zaleca się używania zmodyfikowanych BIOSów z układami Intel Core i5 i i7 właśnie z powodu wyższych limitów mocy. | CHIP.