Nikolay Storonsky, nie ukrywa, że jego firma chce zagrozić tradycyjnym bankom.
— Zauważyliśmy, że największe polskie banki budują produkty i doświadczenie pełnej bankowości mobilnej w sposób powolny. Jesteśmy tu by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad swoimi finansami. — przekonuje założyciel i prezes Revolut.
Firma opiera swoje rozwiązania na całkowicie nowej technologii łańcuchów blokowych (blockchain). Oferuje cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem. Programiści firmy zwracają szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Zbliżeniową kartę płatniczą można w każdej chwili zablokować i odblokować za pomocą jednego kliknięcia. Odpowiednie reguły oparte o geolokacji spowodują, że złodziej nie będzie mógł korzystać z karty.
Polską siedzibą firmy będzie Kraków. Przedstawicielem Revolut na Polskę w lutym 2018 roku został Karol Sadaj. Wcześniej Sadaj był szefem marketingu Ubera w Polsce. Pracował też w Google, PepsiCo i Phillip Morris. Revolut obsługuje już 50 tysięcy polskich użytkowników. Od 2015 roku brytyjska firma przekonała do siebie 1,5 miliona użytkowników na całym świecie i przeprowadziła transakcje o wartości ponad 10 miliardów dolarów. | CHIP