Smartfon jest wyposażony w 6,1-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 3120 x 1440 z charakterystycznym wcięciem u góry ekranu. Jeżeli jednak nie jesteście fanami tzw. notcha, oprogramowanie telefonu pozwala gustownie go zakryć przy pomocy czarnego paska u góry ekranu. W efekcie uzyskamy wygląd znany ze smartfonów poprzedniej generacji. Przód i tył telefonu pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 5 generacji.
Pięta achillesową LG G7 ThinQ jest bateria. Jej pojemność wynosi zaledwie 3000 mAh, co przy tak dużym ekranie i funkcjach multimedialnych może sprawiać, że będziemy musieli częściej sięgać po ładowarkę. Zwłaszcza, jeśli będziemy korzystać z takich funkcji jak tryb Super Bright, który pozwala komfortowo przez kilka minut korzystać z telefonu w pełnym słońcu.
Z tyłu znajdują się dwa 16-megapikselowe aparaty z przysłoną f/1.6 z laserowym autofokusem. Fanów fotografii ucieszy zapewne duży kąt widzenia wynoszący 107 stopni. Przedni aparat ma 8 megapikseli i wartością przysłony f/1.9. Aplikacja aparatu zainstalowana w LG G7 ThinQ, jak sama jego nazwa wskazuje, jest inteligentna. Podobnie jak i u konkurencji, tryb sztucznej inteligencji pozwoli automatycznie dostosuje kontrast i poziomy kolorów, aby zdjęcia wyglądały ładniej. Aparat w trybie AI cam rozpoznaje też obiekty w kadrze.
W telefonie zamontowano też Boombox, czyli głośnik z komorą rezonansową. Dzięki temu dźwięk jest głośniejszy nawet o 6 dB. Ciekawostką jest też przycisk wywołujący Asystenta Google, który od czerwca będzie mówił także po polsku, o czym informowaliśmy w CHIP-ie. To funkcja podobna do tej znanej z Samsungów, z tym, że przycisk w S9 otwiera asystenta Bixby. Podwójne kliknięcie przysku asystenta powoduje uruchomienie Google Lens. | CHIP