Całe sekcje 111 biznesplanów dotyczące kwestii zarówno technicznych jak i prawnych zostały skopiowane słowo w słowo z dokumentów bardziej wiarygodnych kryptowalut. Okazało się, że są osoby, które specjalizują się w pisaniu założeń dla kolejnych ICO. Emitenci 121 kryptowalut byli całkowicie anonimowi, dane o nich nie pojawiają się na stronach, ani w dokumentach prowadzonych projektów. Jednak nawet start-upy, które podają personalne informacje, warto uważnie sprawdzać. Często oszuści posługują się fałszywymi danymi, a nawet podszywają się pod znane osoby z różnych krajów w celu uwiarygodnienia swoich działań.
Bywa, że po zebraniu pieniędzy strony kryptowalut znikają z sieci, a kanały społecznościowe przestają być aktywne. Przed zainwestowaniem pieniędzy radzimy zawsze uważnie przyjrzeć się dokumentom i historii osób, które podpisują się pod danym projektem. Oczywiście zarówno technologia blockchain jak i oparte na niej kryptowaluty mają wiele zalet, jednak trzeba mieć świadomość, że nowe rozwiązania wiążą się z ryzykiem, a przestępcy zwykle są o krok przed instytucjami państwowymi, które nierzadko reagują na zagrożenia z opóźnieniem.
Initial Coin Offering to metoda crowdfundingu, w ramach której kapitał młodej spółki zbiera się przy użyciu kryptowalut. W ramach ICO musi powstać biznesplan ze szczegółowym opisem działania zawierającym etapy, terminy i cele. | CHIP