Wspomniany rekordowy wynik opublikowany w bazie HWBot uzyskano jednak z wykorzystaniem chłodzenia ciekłym azotem. Niemniej w bardziej realnych i bliższych zwykłemu użytkownikowi warunkach nowe układy również powinny podołać wielu obciążającym je zadaniom głównie za sprawą specyficznej konstrukcji modułów. Chipy pamięci osadzone w module XPG Spectrix D80 doposażono w aluminiowy radiator, specjalny zbiornik na płyn chłodzący oraz materiały termoprzewodzące ułatwiające odprowadzanie nadmiernego ciepła z powierzchni układów pamięci.
Ponieważ mowa o produkcie przeznaczonym dla miłośników gamingu, overclockingu czy moddingu nie mogło zabraknąć stylistycznego sznytu zgodnego z wymogami branży. Pamięci XPG Spectrix D80 są również wyposażone w podświetlenie RGB LED. Użytkownik za pośrednictwem aplikacji RGB Sync może w pełni kontrolować to podświetlenie na przykład poprzez zmianę trybu i prędkości pulsowania podświetlenia, ustawienia intensywności czy barwy.
Pamięci Adata XPG Spectrix D80 obsługują technologię Intel XMP (eXtreme Memory Profile), co zauważalnie ułatwia podkręcanie komponentów PC (w tym oczywiście samych pamięci). XMP to opracowana przez Intela specyfikacja umożliwiająca wymuszenie wyższych częstotliwości pracy pamięci RAM. Producent zachwala również stabilnośc nowych układów, która ma być osiągnięta dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych układów oraz 10-warstwowej konstrukcji PCB (obwodu drukowanego modułu pamięci).
Nowe pamięci mają być dostępne w zestawach o łącznej pojemności od 8 do 32 GB. Ceny poszczególnych wersji w Polsce nie zostały jeszcze ujawnione – mają być podane w momencie faktycznego wprowadzenia układów do sklepów, co ma niebawem nastąpić. | CHIP