W standardzie telefon pracuje pod kontrolą procesora MT6260A (ARM Cortex-A7), 8 MB pamięci RAM i 16 MB pamięci wewnętrznej. Wersja Qin1s to odpowiednio układ SC9820E (ARM Cortex-A53), 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci wewnętrznej. Pierwszy model obsłuży jedynie sieci 2G, a drugi pozwoli cieszyć się również dostępem do 4G.
Ponieważ obydwa urządzenia mają niewielkie, 2,8-calowe ekrany o rozdzielczości 320×240 pikseli to nie potrzebują pojemnego akumulatora. 1480 mAh, który znajdziemy w ich wnętrzu pozwoli na 15 (Qin1) lub 7 (Qin1s) dni w stanie czuwania. Telefony pracują pod kontrolą systemu MOCOR5 na bazie Androida.
Poza gniazdem Dual SIM, portem podczerwieni, Wi-Fi i Bluetooth 4.2 najciekawszym elementem tego urządzenia jest obecność sztucznej inteligencji, która w czasie rzeczywistym przetłumaczy mowę w aż 17 językach. Qin1 byłby świetnym narzędziem dla podróżników, gdyby nie jeden feler – żadna z wersji telefonu nie ma aparatu fotograficznego.
O tym, że Xiaomi produkuje nie tylko smartfony wie już chyba każdy. Za to niewiele osób, poza Chińczykami, słyszało o Youpin, czyli crowdfundingowej platformie tego giganta założonej w 2015 roku. W ciągu pierwszych dwóch lat działalności za jej pomocą ufundowano ponad 100 projektów i to nie tylko związanych z elektroniką. Na Youpin znaleźć można meble, miotełki do kurzu, zestawy do aromaterapii, ceramikę, buty, a nawet pastę do zębów. W maju br. Xiaomi otworzyło fizyczny sklep ze swoimi urządzeniami oraz produktami ufundowanymi na platformie, gdzie można znaleźć 2000 produktów. | CHIP