Intel jest bardzo zainteresowany rozwojem tzw. Internetu Rzeczy. Od kilku lat, odkąd zaprezentowano tę koncepcję, IoT jest raczej dość ograniczone jeśli chodzi o popularność. Najwidoczniej idea podłączonej do internetu lodówki nie wszystkim przypadła do gustu. Jednakże wraz z rozwojem SI oraz korzystających z niej tzw. inteligentnych głośników, pojawia się coraz więcej takich urządzeń na rynku. Jednym z najbardziej wątpliwych aspektów używania urządzeń IoT jest brak wbudowanych zabezpieczeń. Wykorzystywanie ich w licznych botnetach było dotąd główną osią krytyki tych urządzeń.
Współpraca Intela i ARM może być, także zdaniem analityków, dodatkową okazją dla rozwoju IoT. Michela Menting, dyrektorka ABI Research, powiedziała: “Intel i Arm upraszczają jedną z najbardziej złożonych i trudnych barier IoT w zakresie usprawniania procesów produkcyjnych i wdrażania bezpieczeństwa dla IoT. Jest to wygrana ROI (ang. return on investment, zwrot z inwestycji) dla klienta, który będzie mógł wprowadzić zarówno urządzenia oparte na procesorze Intel, jak i na ARM przy niższym koszcie i mniejszym obciążeniu dla działu IT zachowując przy tym elastyczność w zakresie wyboru danych i wyboru partnera dla usług w chmurze. ”
Intel planuje wykorzystać Secure Device Onboard, aby pomóc klientom, partnerom i firmom IT w bardziej wydajnym instalowaniu urządzeń IoT. Bezpieczniejsze urządzenia IoT mogą oznaczać wzrost popularności tego typu rozwiązań. | CHIP