Specyfikacja urządzenia przypomina raczej biurowy komputer niż urządzenie sieciowe. Sercem HS-453DX jest czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4105 taktowany 1.5 GHz (do 2.5 GHz w trybie turbo). Ma on do dyspozycji, w zależności od wersji 4GB lub 8GB pamięci RAM DDR4. Kluczowy element dla urządzeń NAS, miejsca na nośniki, także prezentują się dobrze. QNAP HS-453DX ma dwie zatoki 3,5” na dyski SATA 6Gb, dwa złącza M.2 2280 (obsługujące jednak tylko nośniki SATA SSD, zatem nici z wykorzystania błyskawicznych SSD PCIe). Ponieważ mamy tu dwa rodzaje nośników danych, to producent zdecydował się na zastosowanie technologii SSD caching. Polega ona na tym, że szybsze przecież nośniki SSD działają jako duża pamięć podręczna dla dysków HDD, w sposób nieco podobny jak w przypadku Intel Optane.
QNAP wyposażył model HS-453DX w bogaty zestaw funkcji multimedialnych, w tym dwukanałowe transkodowanie 4K w czasie rzeczywistym (czyli konwertowanie w czasie rzeczywistym materiałów multimedialnych do formatów, które bez problemu można odtwarzać na różnych urządzeniach), Plex Media Server (oferujący streaming do urządzeń zgodnych z DLNA, a także do Roku, Apple TV, Amazon Fire TV oraz Google Chromecast). Aplikacja Cinema28 umożliwia z kolei wykorzystanie QNAP HS-453DX jako centralnego domowego huba multimedialnego, zaś OceanKTV – jako domowej maszyny do karaoke.
Ważnym elementem specyfikacji urządzeń NAS jest dostępna łączność. W QNAP HS-453DX jest to szybkość w standardzie 10GbE przez LAN 10GBASE-T. Wbudowana karta sieciowa jest zgodna z pięcioma szybkościami przesyłania danych (10G/5G/2.5G/1G/100M) więc łatwo dopasuje się do sieci lokalnej. | CHIP