Zwijany telewizor LG
Samsung MicroLED, czyli modułowe telewizory
Samsung wierzy, że przyszłością telewizorów jest autorska technologia Micro LED, która gwarantuje nie tylko bezramkową, ale też i modułową konstrukcję. Użytkownik będzie mógł dokupić panele, by poszerzyć ekran, a łączenia tych elementów mają być niewidoczne gołym okiem z odpowiedniego dystansu. Producent przekonuje, że jego rozwiązanie znajdzie zastosowanie nie tylko w przypadku gigantycznych wyświetlaczy, jak 219-calowy The Wall, ale też w mniejszych, bardziej domowych formatach.
Matrix PowerWatch 2 – smartwatch, którego nie trzeba ładować
Współczesne smartwatche mają znacznie wydajniejsze baterie niż ich pierwsze generacje, ale nadal pozostają w tyle za zwykłymi zegarkami elektronicznymi. Startup Matrix opracował jednak urządzenie, które ładuje się automatycznie wykorzystując zarówno energię słoneczną jak i energię cieplną wytwarzaną przez użytkownika. Dzięki temu nie trzeba go ładować w sposób tradycyjny. Na pokładzie znajdziemy nie tylko liczniki kroków i kalorii, ale też GPS.
Forever Sleeve – etui z technologią bezprzewodowego ładowania na odległość
Owoc współpracy firm Spigen i Ossia to etui na smartfon, które wykorzystuje autorską technologię bezprzewodowego ładowania. Obudowa współpracuje ze specjalnym transmiterem znajdującym się w pomieszczeniu i odbiera energię na odległość 3,6 m. W praktyce użytkownik może normalnie korzystać z telefonu i jednocześnie doładowywać go, gdy tylko wejdzie w zasięg transmitera. Koniec kabli i mało wygodnych ładowarek indukcyjnych.
Walker – zaawansowany, humanoidalny robot domowy
Wielokrotnie zachwycaliśmy się postępami Boston Dynamics w zakresie robotyki, a tymczasem chińska firma Ubtech zaprezentowała daleko bardziej zaawansowanego robota. Walkera cechuje zadziwiająca precyzja – bez problemu przeleje napój z puszki do bidonu, poda szklankę wody, odbierze pakunek, zaniesie plecak do szafy, zagra na pianinie, zareaguje na gesty i ominie wszelkie przeszkody. Pamiętacie autonomiczną Rosie z kreskówki “Jetsonowie”? Ubtech wcale nie jest odległy od spełnienia tej wizji.
ASUS ROG Mothership – gamingowy laptop 2w1
Z jednej strony mamy 17,3-calowy ekran FHD z odświeżaniem 144 HZ i technologią NVIDIA G-Sync. Z drugiej magnetycznie mocowaną, pełnowymiarową klawiaturę, którą na życzenie można odczepić. Ten “Surface Pro na sterydach” w topowej konfiguracji zagwarantuje graczowi najlepsze doznania dzięki procesorowi i9-8950HK, karcie GeForce RTX 2080 i 64 GB pamięci RAM. Ze względu na wagę (ok. 4,6 kg) Mothership trudno nazwać mobilnym urządzeniem, ale prezentuje się nad wyraz futurystycznie.
Ekran tego laptopa można odczepić (fot. ASUS)
Dell Latitude 7400 2w1 – laptop z czujnikiem zbliżeniowym
Pomysł Della jest prosty, a zarazem genialny. Notebook Latitutde 7400 wyposażono w czujnik zbliżeniowy, który wykrywa kiedy użytkownik odchodzi od laptopa i automatycznie przechodzi w stan uśpienia. Dzięki temu jest w stanie zaoszczędzić dużo energii. Producent mówi tutaj aż o 24-godzinnym czasie pracy na jednym ładowaniu. Aż dziwne, że nikt wcześniej nie wpadł na takie rozwiązanie.
https://youtu.be/zemO-YAjeqg
HP Spectre 15 x360 – pierwszy notebook z ekranem AMOLED
W tym 15-calowym, konwertowalnym laptopie amerykańskiego producenta znajdziemy ekran AMOLED, który zapewni większe nasycenie barw i głębszą czerń od tradycyjnie używanych matryc. To urządzenie polecane zwłaszcza osobom, które dużo pracują na zewnątrz – w słońcu wyświetlacze AMOLED radzą sobie znacznie lepiej niż matryce IGZO czy IPS.
HTC Vive Pro Eye – gogle VR ze śledzeniem wzroku
Kolejna generacja gogli tajwańskiego producenta otrzymała technologię śledzenia ruchów gałek ocznych, która otwiera drogę do nowych interakcji. W uprzednio przystosowanych grach czy aplikacjach będzie można sterować oprogramowaniem bez kontrolera, wyłącznie przy użyciu wzroku. Zaletą tej technologii jest także lepsza jakość obrazu, ponieważ system będzie w stanie renderować obraz wybiórczo, zapewniając ostrzejsze sceny i tekstury tam, gdzie aktualnie spogląda użytkownik.
Holoride – VR dla pasażerów aut
Współpraca Audi i Disneya zaowocowała system wirtualnej rzeczywistości, który uwzględnia aktualną trasę samochodu. Pasażer zakłada gogle VR i przenosi się do swego rodzaju parku rozrywki, który na bieżąco wyświetla atrakcje w oparciu o jazdę. Każdy zakręt, hamowanie czy przyspieszenie są odzwierciedlane w aplikacji. Co istotne, testy wykazały, że osoby, które cierpią na chorobę lokomocyjną i nie mogą w pojazdach np. czytać czy oglądać materiałów wideo, nie odczuwały w tym przypadku żadnego dyskomfortu.
https://youtu.be/DTSwWV7l8b4
A według was, która technologia zaprezentowana na targach Consumer Electronics Show najbardziej zasługuje na uznanie? Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie, która pozwoli nam odpowiedzieć na to pytanie.
Ładuję…