Tworzenie złożonych obiektów jest również proste. Wystarczy narysować kontur i wypełnić kolorem odpowiadającym wybranemu elementowi przestrzeni. Takim sposobem uzyskamy w programie NVIDII las albo jezioro. Identycznie wprowadzimy do projektu drzewa i kamienie. Jak działa program, możecie zobaczyć w wideo poniżej.
Efekty rysowania pejzaży w GauGAN są unikatowe. Nawet jeśli dwóch użytkowników będzie starało się narysować to samo, grafiki będą różniły się. Oprogramowanie używa sztucznej inteligencji. Żeby obrazy jak najbardziej oddawały rzeczywistość, autorzy wykorzystali bazę miliona zdjęć z serwisu Flickr, co pozwala trenować sieć neuronową systemu. Programisci NVIDII twierdzą, że GauGAN potrafi syntetyzować setki tysięcy obiektów i dopasowywać je do siebie na wzór naturalnego świata. SI amerykańskiej firmy, o czym pisaliśmy w CHIP-ie przed rokiem, sprawdza się też w retuszowaniu fotografii.
Nazwa najnowszego narzędzia koncernu z Santa Clara wyraźnie nawiązuje do nazwiska francuskiego malarza z XIX wieku – Paula Gauguina. | CHIP