Intel konstruuje osobowe drony

Drony są dziś powszechnie używane do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Korzystają z nich też różne służby. Drony pomagają, jak opisywaliśmy, w powstrzymywaniu nielegalnego połowu ryb, w transportowaniu szczepionek, są także wykorzystywane przez wojsko. Istnieją plany zastosowania latających robotów do dostarczania paczek. Podobne operacje wykonują małe urządzenia, ale gdyby je powiększyć mogłyby przewozić ludzi i tym samym przyczynić się do rozładowania korków na drogach. Anil Nanduri przekonuje, że takie rozwiązania powoli nadlatują…
Intel konstruuje osobowe drony

Znalezione obrazy dla zapytania Anil Nanduri
Anil Nanduri, wiceprezydent Nowej Grupy Technologicznej w Intelu (fot. Magzter)

Firmy Uber czy Ehang podzielają zdanie Nanduriego i zamierzają uruchomić latające taksówki w ciągu 4 lat. Ekspert Intela, doradzający też NASA, spodziewa się, że taki środek komunikacji ma szansę mocniej spopularyzować się za około dekady.

Plan wprowadzenia autonomicznych dronów (graf. Intel)

Wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się producenci osobowych dronów, to bezpieczeństwo lotów, warunki w miastach, dostosowanie przepisów i obawy pasażerów. Koncepcja ma swoich przeciwników – np. biznesmen Elon Musk uważa, że lepszym pomysłem komunikacyjnym są podziemne tunele.

Anil Nanduri pracował wcześniej nad wykorzystaniem dronów m.in. do sprawdzania mostów oraz budynków pod kątem wad i pęknięć konstrukcji. A podczas rozgrywek Super Bowl w USA jego zespół sterował latającymi urządzeniami używanymi przy okazji pokazu pirotechnicznego. | CHIP

Więcej:dronyIntel